Pizza cz

Doplatili byste si na mobil ?

Na Vánoce jsem si přála mobil, ale nedostala jsem ho, nikomu jsem to nebrala za zlé, jen mě docela mrzelo že jsem nedostala nic co jsem si přála. Rodiče mi řekli že ho dostanu k narozeninám. Teď budu mít narozeniny, ale mobil je prý moc drahý (stojí 6 500) já jim řekla ať ho nekupují, oni ho ale koupili a teď po mě chtějí 2000. Když jim je nedají tak ho vrátí a budou na mě naštvání, pořád mi budou říkat jak jsem sobecká a že peníze dostávám abych si něco kupovala (já si je šetřím do dospělosti). Jak by jste se zachovali vy ?

--
Nikoliv by jste, ale byste.

Nejlepší odpověď
elkon

Já bych se snažil vyřešit komplikované vztahy v rodině. Takhle by to fungovat nemělo. Pokud někomu něco chci dát, tak na něm nebudu vyžadovat nějaké peníze (je to trapné), nebo se předem domluvím na způsobu akce.

Další odpovědi
Hlada

Bez názoru rodičů nelze odpovědět.
Myslím, že dražší věci by neměly být dárkem a že by si na ně měly šetřit i děti.
Mobil je věc s extrémně krátkou životností, proto bych takovouto investici velice důkladně zvažoval porovnáním parametrů s levnějšími typy.
Měla by předcházet porada s rodiči a techniky.

Dochy

Nevím jak bych se zachoval. Tohle mělo být domluvené dopředu. Pokud chtějí koupit mobil jako dar, tak by měli vybrat takový, který odpovídá jejich možnostem a představám (nebo se předem domluvit). Souhlasím s elkonem, že by to chtělo zapracovat na vztazích v rodině.

da ny

Chtít takto drahé dárky může jen sobec.
Pro kontakt s rodiči a SMS by ti stačil telefon za 1 000 Kč.
Do školy nechodíš a stejně tam nepatří.
Přece víš, že dárky nenosí Ježíšek, ale musí pořídit rodiče,
prarodiče apod.
Některé děti nedostanou doma ani pořádnou a kvalitní stravu,
když rodiče (zvlášť když mají jen jednoho) přijdou o práci.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.