quentos

Dokáže se mlž samovolně udržet na svislé, mírně vypouklé skleněné ploše? Pokud ano, jak dlouho (stačí řádově)?

(konkrétně na brýlích)

Nejlepší odpověď
briketka10

Na brýlích asi chvilku ano.

Všichni tito plži / mlži vypouští takovou průhlednou sulcovinu,
proto se i na stěnách akvárií udrží díky ní. Čistí stěny akvária.

akvaristika-plz-mechyrovka-vychodni

http://www.de­denik.cz/2013/05/­02/akvaristika-plz-mechyrovka-vychodni/

Další odpovědi
klumprt

Řekl bych, že mlž moc dlouho ne. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ml%C5%BEi

Kepler

Plž asi hodně dlouho (dokud neuschne), ale mlžovu lasturu by někdo musel chytit vteřiňákem.

briketka10

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/M%C4%9Bkk%C3%BD%C5%A1i

briketka10

Keplere
Tys nikdy neviděl malé šnečky, jak lezou po stěně
akvárka?
Tos opravdu přišel o dost zážitků. My měli doma
4 velký 200l a pozorovali s taťkou rybičky a právě
ty malý šnečky.

quentos

… jenže šnečci nejsou mlži :{/>

briketka10

Keplere
Ne. Nikdy jsem tuto knihu nečetla. Čapek mi přijde neatraktivní.
Navíc jsem ho pokaždé schytala u závěrečných zkoušek na učňáku.
A i u maturity z ČJ. Nemám ho ráda :(

Kepler

briketka: možná jsi četla Válku s mloky. Kapitán Van Toch, alias Vantoch z Hané tomu sulcu říkal „takové ten škaredé sopel“ 🙂

Kepler

To byl pokus o chyták, že? 🙂

quentos

Bohužel nebyl, založil jsem na tom jednu slovní hříčku, tudíž jsem chtěl vědět, zda je něco takového prakticky možné… ale podle Briketčina odkazu to vypadá, že i jo :{)>

klumprt

Jako že se ti mlží brejle?

quentos

jj :{)> „Mám zamlžený brejle, nic nevidím.“
„Tak chvíli počkej, samy se ti odmlží…“

… no, čekám už půl hodiny a myslím, že rychlejší bude sundat z nich ty mlže ručně…

Kepler

Vlastně asi jo. Uvědomil jsem si že i škeble se uchytí na lecčems.

quentos

Fajn :{)> dík