Avatar uživatele
ErikaGoldova

Dobrý večer chtěla bych se zeptat. Mám 6 letého psa,akita inu kříženého s rotvajlerem,

Dobrý večer chtěla bych se zeptat. Mám 6 letého psa,akita inu kříženého s rotvajlerem, chodím s ní ven ráno , dopoledne a večer. Často mi dělá to že dopoledne jde normálně ven a večer si sedne před barák nebo kousek od baráku a nechce jít vrčí na mě a tahá me směrem domů. Dnes jsem s nim byla dopoledne ven a teď večer dělal to samé co už jsem psala,sedne si začne na mě vrcet když ho popotahnu za vodítko . Potřebuju aby se i vykadil ale on se jen vyčural a to je vše. Chci se zeptat co mám dělat.

Zajímavá 0 před 52 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Šest let neni tak starý, pokud má klouby a jiné tělesné znaky v pořádku, řekl bych, že se mu pouze nechce. Zkusil bych v takovém případě použít nějakou hru, co má rád. Třeba jen míček na provázku. Rozptýlit psa. Každý pes má také pro velkou potřebu jisté návyky a i potřeby. Já krmím jednou za den, vždy v podvečet. Po nažrání s ním chodím do hodiny ven. Pes už je zvyklý a jho vyměšování je téměř pravidelné. Někdy se stane, že velkou potřebu má jen jedenkrát za den. Záleží na druhu krmení a jak to momentálně potřebuje. Využít toho, o má rád, co se m líbí. Pokud si třeba rád hraje s nějakým psem z okolí, zkusit se domluvit s majitelem a chodit venčit ve dvou.
Přeji mnoho úspěchů

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Zdá se, že váš pes může projevovat určité chování kvůli strachu nebo nepohodlí spojeném s večerními procházkami. Pokud jste si všimla nějaké změny v jeho chování, je důležité poradit se s veterinářem, aby se vyloučily případné zdravotní problémy.

Pokud veterinář potvrdí, že se nejedná o zdravotní problém, můžete provést následující kroky:

  1. Pokud má váš pes strach z něčeho konkrétního v noci (např. tma, hluk apod.), zkuste mu pomoci překonat tento strach. To můžete udělat pomocí pozitivních zkušeností, jako jsou chvála, pamlsek nebo hra, kdykoliv je venku v noci, a je klidný.
  2. Zkuste procházky v noci trochu přizpůsobit. Možná by bylo dobré vyhledat méně rušné oblasti, vzdálené od hlavních silnic, v nichž váš pes mohl být klidnější.
  3. Pokud je to možné, zkuste zvýšit délku ranních a odpoledních procházek, tak aby pes neměl potřebu vykonávat potřebu večer.

Pamatujte, že každý pes je jedinečný a může trvat nějaký čas, než najdete řešení, které funguje pro vašeho psa. Chování psa se nesmí měnit přes noc, a toto může vyžadovat trpělivost a důslednost.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cappuccino

Evidentne ti dava najevo, ze ven nepotrebuje! Tak ho nech. Treba mu to staci jen rano!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek