Luboš 92

Nevíte, zda přijímá i benzinová stanice euro a zda se dá platit i jinou měnou?

Dobrý den, rád bych se zeptal zda přijímá i benzínová stanice menu euro, zda se dá platit za cokoli v podstatě?

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Nevím zda se dá platit eurem na benzínové stanici, a jestli berou i centy, a celkově které koliv mincove eura?
Dekuji za kladné odpovědi.

Nejlepší odpověď
Drap

Některé ano, některé ne. U nás jich je asi 4000. Musíš se zeptat na té konkrétní.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… a kterou máš na mysli ??? víš co jich je … většinou berou …

zjentek

Tak třeba SHELL prodává zboží Billy a v Bille se eurem platí, takže třeba z tohoto příkladu se dá lecos vyvodit.. ;)

aliendrone

Jak píší ostatní – záleží na konkrétní čerpačce. BTW – u všech platí jedna zásada > kurz € vs Kč je doslova TRISTNÍ. ;) :D

autacek

V zemích měnové EUR unie zcela jistě. V tuzemsku to záleží na rozhodnutí obchodníka, stejně jako stanovení vlastního směnného kurzu.