Jirka1985

Dobrý den,poraďte co s autem,když s ním nejezdím??

Dobrý den,chci se zeptat , co musím udělat a mít za doklady když chci odhlásit auto,které mi momentálně stojí na dvoře a nejezdím s ním???Zbytečně za něj platím povinné ručení,což je škoda a vyházování peněz z okna. Slyšel jsem o tom,že bych mohl dát až na rok,zadarmo,SPZ do depozitáře nebo jak se to jmenuje. Můžete poradit co s tím?? Děkuji moc,ještě jsem to nikdy nedělat,tak příště už budu vědětt sám :o)

Nejlepší odpověď
brillant

Strýček google poradí:
např. zde http://blog.klik­pojisteni.cz/2012/07/­jak-na-ulozeni-spz-do-depozitu.html

Další odpovědi
Drap

Ano, lze to na odboru dopravy požádat o dočasné vyřazení z evidence. Bude nutné kromě dokladů přinést i registrační značky.

cukrar

Jirko, velice jednoduché, odstavíte vozidlo mimo veřejně přístupný prostor. Doma na dvorek, do garáže. Nikoliv na ulici nebo parkoviště. Demontujete značky, očistíte je, vezmete občanku, oba techničáky, značky, vyplněnou žádost (v klidu doma na počítači), 100Kč a jdete na úřad. Necháte vozidlo dočasně vyřadit. Zákon sice stanoví, že na rok, pak že lze prodloužit o 6 měsíců. Již ale nikde není napsáno, zdali jen jednou prodloužit. Navíc není právní síla, která Vás donutí vyjmout vozidlo z dočasného vyřazení.
Samozřejmě po návratu z evidence dojdete na pojištovnu a zrušíte pojistné…
Co dále není jasné?