Majda111

Dobrý den.Pokud dám výstražný dopis zaměstnanci,musí ho zaměstnanec podepsat?A stačí ho předat do ruky či poslat dopor?

Nejlepší odpověď
STRUCTOR

podepsat jej nemusí, ale samozřejmě je to vhodné pro určení a doložení data převzetí. Dopis je možné i předat na pracovišti do ruky, pokud jej převzít odmítne, stačí o tom sepsat interní záznam a nechat jej podepsat jiným zaměstnancem který u toho byl přítomen. Dále je možné dopis zaslat doporučeně, zákoník práce pro rok 2013 již zná fikci doručení, takže i v případě nepřevzetí či odmítnutí je dopis doručen.

Další odpovědi
Pájo

U nás se předával za přítomnosti šéfa a nějakého dalšího kolegy na pracovišti (jako svědků). Zaměstnanec jej tak ani nemusel podepsat. Jestli je to tak správně, nevím. Počkej si raději na validní odpověď někoho dalšího.

Poštou poslat doporučeně a s dodejkou…jak už píše kolega.

Michal Kole

Pokud je zaměstnanec v „práci“ tak stačí předat a zaměstnanec podepíše kopii pro Vás

Pokud pracuje z domova tak poslat doporučeně s dodejkou nedo do DATOVÉ schránky – ne email – tam nejde prokázat doručení.