Asghard

Dobrý den, mohu Výstražný dopis zaslat zaměstnanci emaile?

Dobrý den, mohu Výstražný dopis zaslat zaměstnanci emaile? s názvem emailu Důtka například, bude to bráno nebo musí být předán osobně či poštou doporučeně?. podepsaný od zaměstnavatele tedy být nutně nemusí že? moc děkuji za odpovědi

Odpovědi
marci1

E-mailem rozhodně ne. Jak byste prokázal jeho doručení zaměstnanci ? Můžete mu ho předat osobně ( nejlépe před svědky ) nebo zaslat doporučeným dopisem s dodejkou, kde potvrdí svým podpisem převzetí.
Podobná otázka : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dobry-den-pokud-dam-vystrazny-dopis-zamestnanci-musi-ho-zamestnanec-podepsat-a-staci-ho-predat-do-ruky-ci-poslat-dopor

anonym

…„podepsaný od zaměstnavatele“…
Podepsaný rukou to být nemusí, ale podepsané by to rozhodně být mělo – jsou i jiné formy podpisu (těžko můžeš udělit důtku anonymně).
Mailem to můžeš poslat tehdy, jestliže je jasně indentifikovatelný mailbox odesilatele i příjemce (např. na firemním maiserveru) nebo šifrovaně, kdy k podepsání i otevření odesilatel i příjemce použije nějaký token.

mosoj

Poslat můžeš přes datovou schránku, pokud ji ovšem dotyčný i ty máš.

ivzez

Má-li upozornění posloužit při případné pozdější výpovědi zaměstnanci,
musí mít veškeré náležitosti (včetně podpisu – ten může být i elektronický).

Problémem ale může být prokázat doručení.

Pokud by se Vám nepodařilo prokázat,
že byl zaměstnanec na možnost výpovědi upozorněn,
nemůže následovat výpověď.