xrubi

Poradíte, jak mohu řešit, když jsem zřejmě narazil na netu na podvodníka? Peníze jsem zaslal předem, ale zboží nemám.

Naletěl jsem na internetu. Peníze předem. Nemám ani jedno. Mohu se nějak bránit? Znám jen č. účtu.

Dobrý den, je to už od půlky ledna a pán se neustále jen vymlouvá. Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, o který server jde. Pokud jde o aukro, tam je to nejsnazší, vyřeší za vás.

Také jde o výši částky. Ale je třeba nahlásit na PČR. Předložit všechno, co máte, myslím doklady o komunikaci, číslo účtu atd.

Mám s tím zkušenosti, také jsem byla podvedena, peníze jsem dostala. .

Další odpovědi
anonym

kontaktujte spotřebitelskou poradnu dTestu určitě na toto znají optimální postup řešení.

web: https://www.dtes­t.cz/spotrebi­telska-poradna
telefon: 299 149 009 (Po-Pá 9–17 hod.)

elkon

Jestli máš na něj adresu, tak podej trestní oznámení na policii, nebo státním zastupitelství.

Edison

Jakým způsobem byla provedena platba? Pokud kartou, lze reklamovat platbu, více info na internetu a ve své bance. Šance na úspěch v jednodušší formě je poměrně vysoká. (právě takovou reklamaci platby mám v řešení)

Pokud převodem, což je méně bezpečné, je třeba se informovat ve své bance, ale má to jednodušší formou nižší šanci na úspěch, bylo by to spíše na tr. ozn.

Hlada

Doporučeným dopisem s dodejkou ho vyzvi k vrácení peněz s tím, že když je nevrátí do určeného termínu, podáš soudu návrh na platební rozkaz. Pravomocný rozsudek se stane exekučním titulem.
Policii sice informovat můžeš, jestli se ale pánovi neprokáže větší rozsah škody a zároveň úmysl, což je předpoklad pro přečin podvodu, nebude to mít žádný účinek.

ivzez

Kde jste co kupoval?
Jestli na nějakém bazaru od FO, můžete se zkusit obrátit na policii.
_______

Doplňuji:

Takoví lidé většinou podobně jednají častěji, na více bazarech apod.
Je poměrně pravděpodobné, že podvedených kupců bude víc. Pokud
se sejde částka nad 5.000 Kč, měla by se tím policie zabývat.