Peter Kus

Dobrý den, myslíte si , že zvládnu nainstalovat střešní okno svépomocí?

Nejlepší odpověď
Hykam

Pokud si někde seženeš dokumentaci k montáži, nebo jsi to alespoň někde viděl a jsi trochu manuálně zručný, tak proč ne.

Já si nechal namontovat okna od firmy a nakonec jsem si je musel téměř všechny předělat, ani jedno nebylo v rovině. Nic na tom není, kdybych to před tím alespoň někde viděl, namontoval bych si je rovnou sám.

Další odpovědi
Banán88

pri trose manualni zrucnosti zcela jiste ano.. ale postup si urcite peclive prostudujte a sjedte si to imaginarne „na sucho“ aby vas neco neprekvapilo tak moc, ze by jste stejne musel volat remeslnika.. ;)

cukrar

Pane Kusi, pokud jste manuálně zručný, tak určitě to zvládnete.
Pokud budete mít okno od Veluxu, tak vím určitě, že uvnitř mají obrázkový návod k montáži.
U ostaních firem nevím, jaký mají návod. Ale musí dodat návod..

Suk

Dobrý den.
montovaly jsme si střešní okna samy a není to opravdu nic složitého. První okno nám trvalo sice trochu déle, ale u ostatních už jsme věděly co a jak a tak byla montáž hotová poměrně rychle. Montáže se tedy nebojte a klidně si okna namontujte sám, jelikož tím ušetříte nemalé peníze. Velmi důležité však je, aby jste si u výrobce Vašich střešních oken ověřil, zda tento konkrétní výrobce montáž svépomocí vůbec umožňuje. V opačném případě byste přišel o záruku a to je v případě střešních oken důležitá okolnost. My jsme koupily střešní okna TOSO u kterých výrobce umožňuje montáž svépomocí a tak jsme o záruku, která je v případě těchto oken na dobu 10 let. Okna jsme objednaly přes internet u import-tomecek.cz nebo to bylo na toso.cz Každopádně pokud máte jiná okna, tak možnost montáže svépomocí prověřte u svého výrobce střešních oken.
Doplňuji:
Ještě jsem zapomněl dodat, že jsme obdržely se střešními okny Toso také montážní DVD video a to nám to také usnadnilo. Nicméně byly v každém okně i obrázkové montážní návody a tak člověk věděl, jak má postupovat.