YoLo63

Mám problém s PC, poradíte, jak jej mohu vyřešit?

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.Upozornění

Dobrý den, mám problém s PC
.......

Zapnu ho a všechno uvnitř normálně běží, ale obrazovka nic, a když ho chci vypnout tak tlačítko nereaguje, takže ho musím vypnout zezadu na zdroji, postupně jsem vyndaval komponenty ale furt to bylo stejné

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud není možné ani dlouhým držením tlačítka na čelním panelu počítač opět vypnout, pak by mohl být problém bohužel hlubšího rázu než jen nějaká softwarová drobnost. Vypnout by pc mělo být možné v každém případě (samozřejmě je třeba držet to tlačítko déle ale to jistě víš).

Takto to vypadá vadný zdroj či v horším, ale určitě méně pravděpodobném případě, vadné základní desce … zkus v prvé řadě použít jiný zdroj zda tím problém nevyřešíš, stačí půjčit jej dočasně ze sousedního počítače, nebo sousedova počítače 🙂

anonym

vadný zdroj se často právě tímto způsobem loučí, přesněji řečeno dokáže ještě napájet desku tak aby spustila ventilátory a disky párkrát zachroupaly, ale tím to tak hasne, není schopna napájet pc tak aby začalo vůbec bootovat operační systém … nějakou dobu na to po spuštění nenaběhnou už ani ty ventilátory. Zkusmo zapoj jiný zdroj abys tuto možnost případně vyloučil.