Zuzik81

Mám-li letos odpracované tři měsíce a pak jsem byla čtyři měsíce na nemocenské, můžu žádat o úlevu na dani na dvě děti?

Dobrý den, Mám-li odpracované letos tři měsíce (cca 50 000 hrubeho)a potom jsem byla 4 měsíce na nemocenské (cca 11 000), můžu žádat úlevu na dani na 2 děti? Teď jsem momentálně na UP a beru podporu. Nevím zda se nemocenskata podpora započítává do příjmů, těch 73200 hrubého, nutného na odečet úlevy na daních. Děkuji, Kolaříková Zuzana

Odpovědi
Pepa25

Pokud berete podporu v nezaměstnanosti, tak z ní neplatíte žádnou daň, takže nemůžete mít úlevu. Daňový bonus na děti se vyplácí jen v případě příjmů ze mzdy nebo z podnikání.
Jediná možnost získat bonus je až v rámci ročního zúčtování nebo daňového přiznání, ale pro přiznání bonusu je zapotřebí roční příjem aspoň 6× minimální mzda k 1.1.2019, tedy 80 tis.
(Jen pro úplnost: pokud budete mít roční příjem pod 68 tis., tak na vás bude moc uplatnit slevu manžel).