Avatar uživatele
Cecil159

Jak snížit přehřívání u notebooku?

Dobrý den. Mám notebook Dell inspirion 15 i7 7700HQ a mám problém s přehříváním máte nějaké rady?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1712 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Vyčistit chladící systém, zahodit nepotřebný soft běžící na pozadí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
nyjono

Jak moc funguje ventilátorek?
Zkus chladící podložku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Myslím, že jsem na Amazonu (nebo podobně) viděl aktivní chladicí podložku (tedy ne jen nějaké větráčky, ale vypouštěný vzduch aktivně chladila). Takové ty běžné „chladící podložky“ (deska s větráčky) jsou spíš jen to střední třítu (ale pomůžou i tak).

NJN – výkonný HW prostě topí, s tím nic nenaděláš, obzvláště pokud je v zátěži. Jediné co můžu doporučit je pročištění chladičů a přepastování kvalitní teplovodivou pastou ( např. https://www.czc­.cz/thermal-grizzly-conductonaut-1g/231007/produkt ), protože i u kvalitních a výkonných komponent či zařízení na tomhle výrobci DOST šetří.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Bude to časem horší otepluje se a rozpouští ledovec, tudíž i moderní technologie mají horko.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Petr1491

Je také otázkou, co považuješ za přehřívání. Máš změřené teploty? Já mám MacBook a ten také hodně topí, i když jen surfuji na internetu. Určitě je zásadní mít notebook položený na správném podkladu, čili ne na peřině nebo klíně, ale na stole, ideálně nějaké chladící desce. Obecně ale počítej s tím, že se NB většinou hodně rychle zahřívají…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet