Cecil159

Jak snížit přehřívání u notebooku?

Dobrý den. Mám notebook Dell inspirion 15 i7 7700HQ a mám problém s přehříváním máte nějaké rady?

Nejlepší odpověď
Edison

Vyčistit chladící systém, zahodit nepotřebný soft běžící na pozadí.

Další odpovědi
nyjono

Jak moc funguje ventilátorek?
Zkus chladící podložku.

aliendrone

Myslím, že jsem na Amazonu (nebo podobně) viděl aktivní chladicí podložku (tedy ne jen nějaké větráčky, ale vypouštěný vzduch aktivně chladila). Takové ty běžné „chladící podložky“ (deska s větráčky) jsou spíš jen to střední třítu (ale pomůžou i tak).

NJN – výkonný HW prostě topí, s tím nic nenaděláš, obzvláště pokud je v zátěži. Jediné co můžu doporučit je pročištění chladičů a přepastování kvalitní teplovodivou pastou ( např. https://www.czc­.cz/thermal-grizzly-conductonaut-1g/231007/produkt ), protože i u kvalitních a výkonných komponent či zařízení na tomhle výrobci DOST šetří.

Kryšpín

Bude to časem horší otepluje se a rozpouští ledovec, tudíž i moderní technologie mají horko.

Petr1491

Je také otázkou, co považuješ za přehřívání. Máš změřené teploty? Já mám MacBook a ten také hodně topí, i když jen surfuji na internetu. Určitě je zásadní mít notebook položený na správném podkladu, čili ne na peřině nebo klíně, ale na stole, ideálně nějaké chladící desce. Obecně ale počítej s tím, že se NB většinou hodně rychle zahřívají…