Oloušek

Jak mám správně nafouknout gymnastický míč, aby měl správnou velikost jak je uvedené v popisu?

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Dobrý den. Mám dotaz ohledně gymnastického míče 100 cm jak ho mám správně nafouknout aby měl správnou velikost?
----,

Jak mám nafouknout gym míč když na v popisu 100 cm v obvodu a když to nafouknu tak má jen 75 cm.
Když míč nafouknu tak je hrozně moc tvrdý, za já dlouho by měl změknout?

Odpovědi
annas

V odkazu najdete postup, jak míč nafouknout. Možnáí něco děláte špatně, třeba Vám návod pomůlže.

„Víte, jak správně nafouknout míč?“

"Hustilku už máte, vzhůru na nafouknutí míče!

V prvé řadě je potřeba míče nafukovat při pokojové teplotě. Před nafukováním našroubujte přiloženou redukci, díky které docílíte maximální efektivity nafouknutí míče bez zbytečného ucházení vzduchu. Napoprvé nafoukněte míč o zhruba deset centimetrů méně, než je jeho deklarovaný průměr a nechte jej do druhého dne odstát. Míč se vyrovná, jeho stěny se vyhladí a následně jej můžete dofouknout do požadované velikosti.

Dodržujte předepsaný průměr, na který má být míč nafouknutý. Nadměrně přehuštěný míč je tvrdší, málo pruží a zvyšuje se riziko jeho prasknutí. Naopak míč, který je podhuštěný o více než pět centimetrů standardního průměru, ztrácí svoji optimální tuhost a nepůsobí už na správný sed tak, jak má."

http://www.gym­nasticky-mic.cz/2014/07/­15/jak-spravne-nafukovat-velky-cvicebni-mic/

ivzez

Já bych se řídila návodem a doporučením výrobce.

Dochy

100cm v obvodu… to je spíše míček a nikoliv gymnastický míč. 100cm v průměru – to už je jiná. Pokud má ten Tvůj 75cm asi bych se zamyslel zda někdo neprohodil zboží v krabičkách… To je rozdíl minimálně o dvě velikosti.