Lukynxd

Má někdo zkušenosti s ubytováním či informace o něm přímo na kolejích lék. fakulty či někde poblíž?

Dobrý den, jsem sice na gymnáziu v prvním ročníku, ale myslím dopředu. Po odmaturování bych se chtěl přihlásit na lékařskou fakultu, obor fyzioterapie, ale nechci bydlet s rodiči v bytě a ještě pořád v jednom pokoji se sestrou. Myslíte si, že i když jsem trvalým bydlištěm z Prahy, že můžu být ubytován? Četl jsem, že ubytování se pohybuje mezi 2500–3500 Kč za měsíc. Ale nikde jsem se přesně nedočetl, jestli je to i pro pražské studenty, děkuji.

Dobrý den, má někdo nějaké zkušenosti či informace s ubytováním na lékařských fakultách či poblíž v ubytovnách?

Odpovědi
Alesh

Nejde

Nepochybně mají kritérium vzdálenost. Mohl bys ale dostat výjimku, pokud bys prokázal, že jsi nemajetný sirotek bydlící u tyranské macechy či tak něco. Také je variantou bydlet „za někoho“. Každopádně není nic snazšího než se dotázat přímo u zdroje. 😉

Zdroj: https://kam.cu­ni.cz/KAM-321.html

ivzez

Je to možné, i když jsem trvalým bydlištěm v Praze

Ano, v případě, že budete (po dohodě s rodiči) přijat na VŠ v jiném, dostatečně vzdáleném městě, to je možné.

Chcete-li studovat v Praze, musel byste si najít podnájem a sám si na něj vydělat.
Rodiče jsou povinni Vám během studia poskytnout ubytování, což pokoj byť společný
se sestrou, splňuje. Nejsou povinni Vám hradit ubytování jinde.

_________
Doplňuji:
V žádném případě nedoporučuji „bydlet za někoho“ > to není varianta, ale podvod.