karlos123

Dobrý den.Koupil jsem si flešku z Číny

Dobrý den.Koupil jsem si flešku z Číny která má kapacitu 2T nahrál jsem tam filmy a zapojil do televize fleška načetla zobrazila nabýtku filmu ale filmy nejdou přehrát.můžete mi prosím poradit co stím .Děkuji

Nejlepší odpověď
Edison

2T flash? No pěkný… Problém by mohl být ve formátu, potažmo v kodecích videí.

Další odpovědi
Schluker

Uz jen podle toho, ze to dokaze nacist TV mam silnou pochybnost, ze ma 2TB. Nicmene jak se pise, problem bude ve formatu videi – TV je neumi dekodovat.

P.S. Nic takoveho z Ciny bych nepripojil na zadny HW, ktery jeste hodlam pouzivat. Clanku a videi o tom, jake jsou to zprasky, je plny internet.

anonym

je velmi riskantní kupovat paměťová media v číně. Mnoho obchodníků tam totiž vynalezlo takový zajímavý trik. Médium připojíte, tváří se jako 2TB, úspěšně ho naroformátujete (jde jen zrychlené formátování, plnohodnotný formát s kontrolou úložiště by selhal) a máte pořád iluzorní pocit že jste si koupilit 2TB flashku, protože systém vám ukazuje poté co nahrajete prvních pár GB že vám stále zbývá kolem 1.9TB, máte radost jak dobře jste nakoupili ale OUHA, on je v tom zprvu nerozpoznatelný fígl … ona ta flashka ve skutečnosti neumí pojmout víc než třeba jen 8 nebo 16GB, takže jakmile tam více dat a narazíte na skutečný limit začne flashka ukádat už jen nuly (tedy vlastně neukládá vůbec nic, protože ani nemá kam). Ten prostor který byl chybně alokován v adresační tabulce při formátování ve skutečnosti na tom zařízení nikde neexistuje, a zrychlené formátování to bohužel ani nedokáže odhalit, takže brzy zjistíte, že máte jen jakousi falešnou 16GB flashku u které jen někdo zfalšoval parametry a potisk. Viz tento test https://youtu.be/ZG-Joa3e5Tk?t=505 ze kterého vyplývá, že od určité pozice jsou na takové flashce už jen samé nuly ať tam nahrajete co chcete, flashka systému odpoví že data úspěšně uložila ale ve skutečnosti neměla ani kam, takže když ta data pak zkusíte přečíst dostanete jen ty nuly … chyba se samozřejmě projeví teprve až zaplníte tu skutečnou kapacitu flashky.

nyjono

Koupit jinou a před koupí ověřit kompatibilitu.
Vzít to jako ponaučení.

Dochy

  1. FLASH: ověř jestli ty filmy jdou z flash přehrát na počítači. Pokud ano, FLASH by měla být OK. Ale popravdě, pokud Tě vyšla na méně než 10000,– tak bych to viděl na podfuk. Pokud Tě vyšla na víc než 10000, podfuk to nevylučuje.
  2. TV: Zkontroluj podporované formáty dle návodu. Na PC filmy překonvertuj do některého z podporovaných formátů (na TV může být i výkonnostní omezení – rozlišení, bitový tok, FPS)

Rokio

Přestat nakupovat elektroniku z Číny a příště raději koupit flash disk z obchodu s elektronikou v místě bydliště.

Je to sice dražší, ale více bezpečné a pokud nebude fungovat, můžeš snadno reklamovat.

karlos123

Děkuji za odpověď a potřeboval bych ještě poradit co mám udělat aby to fungovalo.Dík

anonym

nic, vyhodit to, protože pokud má ta flashka skutečně zfalšován údaj o kapacitě, tak tam prostě ty 2TB nijak nevyčarujete, to úložiště tam prostě fyzicky není …

anonym

pokud na takové flashce nad rámec skutečné kapacity (která může být třeba jen 8GB) uložíte něco dalšího tak už ukládáte jen nuly a stejně tak ty nuly pak přečtete, nic jiného než nuly ty soubory obsahovat nebudou, protože není kam ta data uložit.

Edison

Vzít nějakou funkční flash a na ní zkusit nahrát nějaká ten film a zkusit. Najít ta videja ve formátech, které ta bedna bude schopná schoupat. Mě taky některý z NASka přehraje a jiný ne. Ale vůůůbec mě to netooo…

nyjono

Koupit jinou a před koupí ověřit kompatibilitu.
Vzít to jako ponaučení.

anonym

a hlavně nevěřit tomu že flashka s kapacitou 2TB skutečně tu kapacitu má. Může to být fake … a vy to mepoznáte, dokud se nepokusíte na flashku uložit více než třeba 1GB dat … ten totiž ještě uloží správně ale pak už ukládá a čte jen nuly.