Krčálek

Dobrý den, jaké je české synoynmum ke slovu každou např. každou hodinu. Píšu totiž takový příběh a nechci aby se mi tam

často opakovali slova.

Nejlepší odpověď
Pájo

  • v pravidelném intervalu 60ti minut
  • uvést, že to je vždy po hodině
  • v jedenáct, ve dvanáct i ve třináct hodin a tak dále
  • á 60 minut

Další odpovědi
www

Např.: co hodinu, po hodině, za 60 minut, hodinově, v hodinových intervalech ap.
Doplňuji:
Pokud totiž přeskočíš z hodiny na něco jiného, může to „kazit“ text. Takže jinou možností je přidání přídavného jména před onu hodinu: následující, další, nebo příslovce: poté, nato.. Možností je několik, chce to hlavně jakýsi cit k textu.

Lucijej

Co třeba v pravidelných intervalech?

anonym

Kolegové ti už poradili, jen opomněli zmínit pořadí důležitosti slohových zásad.
Především by měl být příběh jazykově čistý, kde gramatika je před opakováním synonym.
Slova jsou středního rodu, tedy „opakovala“.
Dříve než se pustíš do psaní, měl bys daleko více sám číst a naučit se rodný jazyk než jej začneš používat.
Stejnou měrou by bylo záhodno přehodnotit tvůj postoj k tomu, že chceš více brát než dávat (73 otázek versus pouhé 3 odpovědi nesvědčí zrovna o vyváženosti osobnosti).
Doplňuji:
Ke všemu ani nedokážeš správně napsat „synonymum“.