kubabababa

Dobrý den, dne 15.12.2013 jsem si vzal půjčku od Provident Financial 34000kč (peníze jsem potřeboval na nájem, na návrh

Dobrý den, dne 15.12.2013 jsem si vzal půjčku od Provident Financial 34000kč (peníze jsem potřeboval na nájem, na návrh pro oddlužení cca 10 000kč) Do smlouvy jsem neuvedl všechny své závazky, pouze v kolonce půjčky 3000kč místo 10 000kč. Obchodní zástupce co semnou vyplňoval smlouvu o tom veděl. Zaplatil jsem jednu splátku 3400Kč na celý měsíc a dne 8.1.2014 jsem podal návrh na oddlužení. Myslíte že jsem se dopustil trestného činu, opravdu jsem peníze potřeboval. Děkuji za odpověď

Odpovědi
mosoj

Ano. Sám zde píšeš, že jsi potřeboval peníze na návrh oddlužení ( nevím jestli se za to opravdu platí), ale to je jedno. Zadlužoval jsi se s tím, že jsi počítal že peníze nevrátíš a to určitě trestný čin je.

Hamon

Uvedené chování nese znaky trestného činu úvěrového podvodu a podvodu.
Kdyby ses zašel na oficiální poradnu, Poradna při finanční tísni, za návrh na oddlužení bys nezaplatil nic.
Doplňuji:
Uverovy podvod neznamena jen uver s umyslem neplatit, ale i „pouhe“ umyslne uvedeni nespravnych udaju napr. o vysi prijmu a zavazku.

ivzez

Odhaduji, že jste ani zástupci Providentu
ani nám zde neuvedl skutečné závazky.
A nájem asi také není 24.000 Kč za měsíc …

Závazky ve výši 10.000 Kč byste těžko řešil žádostí o povolení oddlužení,
domnívám se, že by soud takovou žádost rovnou zamítl.

15. prosince už jste musel o tom, že budete žádat o povolení oddlužení, vědět,
takže podle mne jde o úvěrový podvod (půjčoval jste si s vědomím či záměrem půjčku nesplatit).

rigormortis

Ano dopustil: jednal jste za účelem podvodu (využití nevědomosti druhé strany ke svému vlastnímu obohacení).

zzzzz

Dopustil!!!!!! Úmyslně si společnost uvedl v omyl, což je trestný čin podvodu. Pochybuji, že ti to oddlužení povolí.
Odkdy se za oddlužení platí???

anonym

Hezký pokus o podvod.
Vymlouvat se, že obchodní zástupce Providentu věděl o lživě uvedených údajích, může zpochybnit bezúhonnost tohoto člověka. Nicméně nepoctivé důvody vedoucí k částce podvodně vylákané na finanční společnosti, navíc podložené nepravdivými informacemi, budou mít pro tebe po zásluze drtivý dopad.
Tohle si Provident líbit nenechá. Očekávej obžalobu z finančního podvodu a přiměřený trest. Pokud nemáš zatím jiný škraloup, tak nejspíš vyvázneš s podmínkou. 34 tisíc + příslušenství, soudní poplatky a právní zastoupení se vyšplhají minimálně na dvojnásobek půjčené částky. Provident má schopné právníky, takže se ani omylem neukolébávej nadějí, že své dluhy nezaplatíš. Naopak zaplatíš nejspíš i za takový podfuk.