Jafa

Myslíte, že dostanu dotace, kdybych si otevřela ve vesničce obchod se smíšeným zbožím?

Dobrý den, chtěla bych si otevřít obchod se smíšeným zbožím, je to na vesničce, myslíte, že bych dostala dotace?

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Myslím na vybavení obchodu a interiérů

Odpovědi
Drap

Dotace od koho? Od obce, od kraje nebo tátní? Nelze takto odpovědět. Pokud máš nějaké dostat, musí být vypsán nějaký dotační program a potom záleží na podmínkách jaké jsou stanoveny při vypsání dotací. Obec může poskytnout jistou finanční částku i v případě, že dotace neni vypsána.

Edison

Doplním Drapa: Celkové informace by mohlo poskytnout ministertvo financí.

aliendrone

No, nejsem si jist jaké existují stání programy, každopádně jako nejnadějnější šanci vidím přes obec (která to následně vyškemrá od „vyšších míst“ – programy na místní/regionální rozvoj nebo tak něco). Záleží jak schopného máte starostu.

Mc Merkurion

… ano …
… jsou dotace pro začínající podnikatele, rozvoj venkova a fůru jiných …

Drap

Myslím, že na MF budou vědět pouze i dotacích vypsaných přímo ministerstvem a v zadání zřejmě obchody na vesnicích nenajde.

Edison

Ale měli by znát podmínky přiznávání dotací i obcemi. Dyk jsou součástí státního rozpočtu, resp. se dohaduje, co obce dostanou, na co a jak.