kubajs 147

dobrý den chtel sem se zeptat bydlim hradci kralové okres nový hradec a mam problem prijem hradia jak ma to zvisit a

Odpovědi
Edison

Jakého rádia a jaký problém? Bez pořádného popisu situace ani nelze ani odhadnout, co se děje, natož co poradit.

orestez

Voddělat z oken žaluzie a sundat armaturu. H radio je název místní rozhlasové stanice? Technické věci řešit s nimi.

Radius

Já sám se příjmem rádia zabývám, mám rádio, na kterém chytím 35177 různých rádií, včetně DAB+ a internetových.

Jinak źádné „hradio“ neznám, takové tam není. Jak se to rádio jmenuje a kde vysílá – na VKV FM na jaké frekvenci – kolik MHz?

kubajs 147

prave mam pred dome stromy

kubajs 147

to je co armaturu

orestez

To nic, to drží panelák pohromadě.
Zkus přepnout stereo na mono, jestli šum zmizí

kubajs 147

ja prave žaluzie nemam mam jenom okna

kubajs 147

kdys naldaim stanici třeba černa hora tak jakoby tam dela divné zvuky tak nevím cim to je jako by sumí to

Edison

Je to jako slabý, nebo spíš interference s jiným rádiem?

orestez

Externí – venkovní anténa, je tam pro ni vstup? Silný vstupní signál může naopak znemožnit kvalitní poslech rádia. Záleží na selektivitě ladícího kondenzátoru v přijímači. Mnoho se zlepšit nedá. Zkusit jiný radiopřijímač.

Edison

Ladící kondenzátor nemá selektivitu. Maximálně jakost (Q). Selektivita, citlivost, odolnost… to jsou celkem důležité parametry, ale s ladícím kondenzátorem pramálo souvisí. Zejména v době digitálních PLL syntéz, nejrůznějších DSP a podobných vymožeností.

kubajs 147

a je třeba nakej zesilovač

kubajs 147

prave posloucham pres mobil

Edison

Tak tam Ti nepomůže ani svěcená voda.

kubajs 147

kdys tam am na proti stromy to nevadi