dobrý den, chci se zeptat, ztratila jsem rodný list, co mám dělat?

Dobrý den chtěli by sme s přitelem vzít ale přišla jsem na to že jsem stratila rodní list co mám dělat kam se mám informovat vystaví mi nový alebo ako to funguje?

Nejlepší odpověď
Dandi

O vydání nového rodného listu žádá ten, jehož se zápis týká, případně jeho rodinní příslušníci, v místě svého narození. Žadatel prokáže svou totožnost občanským průkazem nebo cestovním pasem. Správní poplatek ve výši 100,– Kč.

Další odpovědi
Nuk nuk

Nám, resp. mému již manželovi se podařilo totéž. Vzhledem k tomu, že však uživatel Dandi Vám již dal vyčerpávající odpověď, odkazuji na něj ;)

Ještě bych jen doplnila, že v místě bydliště se obrátite na příslušný matriční úřad.

alenka901

http://portal­.gov.cz/wps/por­tal/_s.155/14504?k­am=cinnost&kod=00683

Michal

Je třeba zažádat o nový na příslušné městké časti.Nebo se zeptat tamtéž ,kde dostanete nový. Šetřil bych časem a na příslušnou instituci zavolal.
P.S. Hodně štěstí v manželství.

Attack-design

šup šup na matriku

sonja71

zajdete si na magistrat pro vyrizeni noveho listu