autacek

Dobropis je písemný doklad, kterým věřitel snižuje svoji už dříve vyúčtovanou, ale ještě neuhrazenou pohledávku?

A jak se pak nazývá doklad, kterým věřitel snižuje svoji už dříve vyúčtovanou, již uhrazenou pohledávku?

Odpovědi
nyjono

Nemusí to tak být.
Dobrobis mi přišel jako doklad na zaúčtování vrácených peněz za šatně dodané a zaplacené zboží. Nebo jako vrácení peněz za zaplacené nekvalitní zboží.
Čili to nebyl věřitel, ale dodavatel. Nic se nedlužilo.

ivzez

Njn, odpovídající použil nepřesnou formulaci
nebo „se upsal“…

autacek

@ivzez No mě překvapilo, že taková je (asi) opravdu správná definice..