gaja

do kdy je potřeba zaplatit zdravotní pojištění?

Do kdy je potřeba zaplatit zpětně zdravotní pojištění, když to chci zaplatit souhrnně 1× ročně? Do konce ledna, nebo až března? Jak to tedy je? děkuji za odpovědi
Doplňuji:
jsem nepracující.
Tedy zajímalo by mě do kdy musí zaplatit nepracující x osvč. děkuji

Nejlepší odpověď
postcd

pokud jsi osoba bez zdanitelných příjmů, neplatí za tebe úřad práce, škola ani zaměstnavatel, an nejsi podnikatel (osvč), tak si to zaplať co nejdříve a zjistit si tvůj přesný dluh, jelikož ti nabíhá penále.. zaplatit nemusíš hned, ale pak budeš platit víc i penále, takže je lepší zaplatit co nejdřív.

Další odpovědi
zzzzz

Záleží zda jste OSVČ nebo jen nepracujete a platíte si to sám.