hippeace

Do jakého věku si myslíte že je normální aby se rodiče hrabali ve věcech svých dětí?

Aby jim vyházeli obsahy skříní a šuplíků na zem a dítě přišlo po škole a zděšeně zjistilo že dnes se nebude věnovat ničemu jinému než uklízení svých vyházených věcí.
Případně je na to nějaký zákon? Od kolika let rodiče na děti nemohou nebo kdy si třeba mohou zamykat pokoj aniž by rodiče měli klíče?

Nejlepší odpověď
atena11

Podle mě dokud není dítě plnoleté tak se rodič do takových věcí může pléct. A kdybi jsi neměla v šuplících a ve skříni nepořádek tak by jsi neměla věci na zemi v jedné hromadě ;)

Další odpovědi
Hamon

Ano, je na to zákon, o tomto hovoří občanský zákoník: do nabytí plné svéprávnosti za tebe nesou odpovědnost rodiče. A pokud jsi pod jejich střechou, dodržuj jejich pravidla.
Zevšeobecním pravdu, kterou řekla atena11: kdybys k tomu rodičům nedával/a důvod, nechovali by se k tobě jako k malému dítěti.

barth

asi to bude i o vzrahu a důvěře rodič / dítě. Nicméně kontrola není špatná, le s rozumem

Děda Louda

Některým rodičům to vydrží i do smrti.

Emefej

Pokud má dítě vlastní věci, tj. pořízené za svoje peníze a pokud se o ně samo stará (pere si prádlo ve vlastní pračce, samo si zašívá apod.), tak je krajně nevhodné, aby mu rodič do toho zasahoval. S vlastním pokojem je to podobné, jestliže má dítě pokoj zařízen z vlastních zdrojů a samo se stará o jeho provoz a údržbu (samo si uklízí, maluje, opravuje, platí nájem, služby, energie), tak si ho může před rodiči zamknout.

Mirdas

Dokud obě dvě strany nedospějí.

_

Lamalam

Pokud je živím a kupuju jim věci, mám právo kontrolovat jejich „nepořádek“ a klidně jím skřín vyházím. Až budou mít vlastní pokoj, ať se klidně zamknou, zatím žádný „vlastní“ nemají, je můj a manželův, mají ho od nás pouze půjčený do užívání.