Rokio

Do jakého roku myslíte bude lidstvo normálně fungovat než nastane „konec světa“?

Spojením „konec světa“ myslím nějakou pohromu velkého rozsahu, jako je například přírodní katastrofa, pandemie, hladomor, výbuch supervulkánu, srážka meteoru se Zemí, úbytek zdrojů, globální oteplování atd.

Mám na mysli, zhruba v jakém roce, tzv. jak dlouho bude na tom svět vypadat tak, jak ho známe dnes, tedy kdy dojde ke zlomu, kdy už stav planety nepůjde napravit, nebo jen extrémně těžko?

Nejlepší odpověď
Roman71

Rokio, čistě hypoteticky, pokud by lidstvo bylo necháno „na pospas“ svým sobeckým pohnutkám a snahám všechno ovládat, dá se předpokládat, že dřív nebo později by k nějaké podobné katastrofě došlo.
Naštěstí jsou podmínky na zemi nastaveny tak, aby k vyhynutí lidstva na ní nikdy nedošlo. A když už jsi zmínil „konec světa“, tak při nahlédnutí do Bible bys přišel na to, že se nejedná o konec lidské civilizace, ale konec světa bezbožných lidí způsobený Božím zásahem. Ten vidím pravděpodobnější než zánik lidské civilizace přírodní katastrofou..

Další odpovědi
ivzez

Lidstvo bude fungovat, dokud nevyhyne,
nebo „do konce světa“.
Přesný rok sice znám, ale neprozradím.
(–:

hapiky

Za prvé nevíme jestli nastane konec světa, natož kdy či kvůli čemu. Zřejmě máš na mysli konec vyspělé lidské rasy, což je nejpravděpodob­nější. Země jako taková už toho přežila hodně, přežije případně i lidskou rasu.

Lamalam

Některé pohromy (supervulkán, meteorit) mohou přijít kdykoliv.

anonym

Odkáži zdrojem jehož důvěryhodnost je blízká kvalitě položené otázky, TV NOVA 🙂 … ti informovali o „studii“, která se věnuje 12 možným scénářům „konce světa“ http://tn.nova­.cz/clanek/zpra­vy/zajimavosti/no­va-studie-12-desive-realnych-scenaru-jaky-bude-konec-sveta.html … snad tě to na chvíli zabaví, a přibrzdí před položením dalšího obdobně smysluplného dotazu.

zjentek

Nesrozumitelná otázka, protimluv, candidát na smazání…

Tak buďto normálně fungujem anebo je konec světa!