annas

Dnešní výročí?

Dne 18. srpna 1850 zemřel Honoré de Balzac, francouzský spisovatel, který bývá považovaný za zakladatele kritickorealis­tického románu.

Jeho romány jsou zařazeny do velkého cyklu… Víte, která tři díla tvoří základ tohoto cyklu? Co či kdo tuto trilogii spojuje?

Doplňuji:
Ještě dodám, že romány spojuje i tzv. vracející se postava – např. Rastignaca.

Nejlepší odpověď
1popelka1

Jde o Lidskou komedii – cyklus 100 románů – ústřední trilogie Otec Goriot, Ztracené iluze, Lesk a bída kurtizán. Známá je třeba ještě Evženie Grandetová.
Pojítkem by měl být rozbor společnosti a její kritika, poukazuje na lidské typy – chamtivost, touhu po penězích, vyšší společenské úrovni…, společenské vrstvy, způsob života mužů a žen. Ztvárňuje dětsví, dospívání, dospělost…

1popelka1

Dobrá:-) Jen jsem dávala na střední v literatuře pozor.

1popelka1

Na druhou stranu – mohl se zapojit i někdo další a doplnit mě.

1popelka1

A já si říkala, že v tom určitě bude nějaká postava, ale nechtělo se mi googlovat… Děkuji.

annas

Nic se neděje. Jste dobrá. Pokud je odpověď správná, tak raději uzavírám.