eva

Dítě v noci samo doma

Dobrý den.Zajímalo by mě jestli existuje nějaký zákon,od kdy může být dítě v noci samo doma.Naše sousedka je neustále v noci někde pryč a její sotva 13letá dcera je doma sama.

Nejlepší odpověď
annas

V oddíle nazvaném Zákon o přestupcích najdete zřejmě odpověď na svůj dotaz.

Zdroj: http://www.fod­.cz/stranky/ty­rani/zakony.htm

Další odpovědi
standa

Ten zákon je jasný, je to ZÁKON O RODINĚ, kde se celkem jasně píše, že rodič je za své dítě odpovědný až do 18 let.

Na druhou stranu význam pojmu ´odpovědnost´ se s věkem dítětě mění.

Na vaši konkrétní otázku lze odpovědět i tak, že samotné (i opakované) ponechání 13letého dítěte samo doma není „trestné“, problém nastává, když se toto dítě připlete k nějaké nešťastné události.

Z mého pohledu (nikoli však z pohledu zákona) je však i důležité to v jaké psychické (ne)pohodě dítě vyrůstá…, je zřejmé, že ty noční výlety maminky nejsou tím nejlepším pro zdravý vývoj dítěte.

Džanička

Nevím jestli na toto existuje nějaký zákon,možná ano,já osobně si myslím,že záleží také na tom,jak je dítě vyspělé a jak se na to cítí být doma samo.Pokud samozřejmě rodiče nezanedbávají výchovu třeba tím že po večerech vysedávají v hospodě apod.Určitě bych se zeptala na sociálce,co si o tom myslí,nemusíte hned uvádět jméno dotyčné slečny.A pak uvidíte.