Avatar uživatele
anonym

Dítě a flétna

Ahoj, jsem máma tříletého prcka a zdá se, že jeví zájem o hru na flétnu. Já ale váhám – má cenu ho učit, když je ještě tak malý? Díky za radu!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5379 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Jivinho

Dobrý den, určitě!! Třeba z něho jednou bude známý hudebník. A podívejte se třeba na Mozarta v kolika letech začínal…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Janulka

Moje neteř,když nastoupila do školky,tak se tam automaticky všechny děti učily hrát na flétnu…jednak to pomáhá, co se týče dýchání, soustředění a jemné motoriky. Děti ale hned nehrály podle not, spíš se říkala básnička a do ní se foukalo. Myslím,že to na škodu není.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dandi

Určitě ano..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Určitě to cenu má. Sama jsem se na flétnu učila už od školky. Učili jsme se různé dětské písničky, později i složitější. Plíce jsme díky tomu měla v perfektní kondici. Pak jsem chodila na ZUŠ, kde se to už bralo vážně a po sedmi letech jsem to vzdala. To ale zdaleka není případ všech. Hudba je výborná náplň volného času, navíc pokud o ni dítě má zájem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bibinka1111

Určitě to zkuste, musíte přeci využít toho krásného věku, kdy má ještě stále dítě o neco zájem, sice je na 95% pravděpodobné, že Vám s tím v pubertě sekne, ale proč byste hravě nerozvinula jeho schopnosti a nezlepšila dýchací um.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lencis

Jsem lektorkou a k „hudbě“ vedu už ty nejmenší děti. Hra na flétnu je samozřejmě úžasná, to je bez diskuze. Nicméně tak malé dítko bych takto jednostraně ještě nezaměřovala. Zkuste se poohlédnout po nějakém všestranějším „hudebním kroužku“. Ať si zkouší foukat do flétničky, ale ať má možnost zkoušet i jiné nástroje, ať se s hudbou seznamuje skrz rytmus, zvuky, hru… a ne, učením se na jeden nástroj.
Jako inspiraci vám nabízím odkaz, kde najdete něco o čem jsem psala 😉

Zdroj: http://www.ya­mahaskola.cz/cs/pro­gramy/predskol­ni-hudebni-programy/prvni-krucky-k-hudbe

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek