BENYTA

DILEMA – nechat zemřít stářím, bez zásahu, nebo z lásky ten proces urychlit?

Od víkendu – cca 4 dny – se začala naše stafordka prudce zhoršovat…a teď, sedět u ní, až dodýchá, nebo od veterináře přijmout urychlení, naprosto bezbolestné…
Petty z Mařenické fořtovny – 8.8.1996 – 9.9.2011 – čest její památce!
Doplňuji:
Pro všechny milé a soucitné lidi, kteří reagovali – Peginka zemřela stářím, bylo jí 15 let, 1 měsíc, 1 den.
Tohle jsem ve svém smutku nezmínila.

Nejlepší odpověď
led

Ťažko poradiť na diaľku. Poraďte sa s veterinárom, ak je šanca na vyliečenie – liečte, ak nie je – ....._____

Ľudia ani zver by sa nemali trápiť. Ak veda nie je schopná liečby, treba proces zastaviť, prípadne urýchliť smrťou. Je to kruté, ale voči komu?

Další odpovědi
anonym

Ty to vnímáš příliš subjektivně a emociálně, což není divu.
Ale na dálku lze jen těžko posoudit případný vývoj.
Asi bych volil konzultaci s nestranným veterinářem, který může nejlépe poradit.
Tady se můžeme tak maximálně bavit o etické stránce problému.

ten který je

Asi tu asistenci veterináře.Mám ročního jezevčíka a děsím se chvíle až nadejde jeho čas.Držím vám palce v této smutné chvíly.:-(

hanulka11

Vidět svého milovaného pejska jak trpí, není nic příjemného a prodlužuje se tím jeho utrpení, pokud veterinář rozhodne – nebraňte se tomu – pejsek odejde do psího nebíčka vy budte vědět, že netrpí .
Jistě pokud jde nasadit léčba , která zabere tak prosím......
přeji dobré rozhodnutí

jiriii

Je to bolestivé koukat na někoho koho máme rádi jak trpí ale bude to vysvobození pro Vás obě:-( Vím je to těžké ale ona zažívá větší bolest než ty v srdíčku. Proto bych zavolal veterináři.

kropitko

Ahojky,,,je mi to líto,,,že jsi ani nenapsala???, já jsem si tvé otázky ani nevšimla. Tak už je v psím nebíčku,,určitě jí tam je fajn. Taky jsem měla Peggy,,ale byl to německý ovčák, před lety jsem ji musela nechat utratit,,tedy, přijel doktor a dal mi injekci,,to já sama,,nechtěla jsem aby někdo jiný,,,

Michal Kole

Pokud má bolesti tak asi od vererináře to urychlit i když to zní krutě a nelidsky.

Dokonce už poslanci připravují zákon o euthanazií pro lidi, že můžete dát před smrtí souhlas s odpojením od přístrojů.
Doplňuji:
Upřimnou soustrast

P.S. Nevím, zda se to říká i u zvířat

terry

Mám psí holku, 13 let, zatím je v poho. V sobotu jsem byla s kamarádkou na veterině, ukončit trápení kočindě. Bylo jí 17 let.
Vše záleží na konkrétním případu. Jestli má bolesti, či ne.
Vím, že to je nesmírně těžké, ale já jsem pro netrápení.
I když sama nevím, co a jak ¨za pár let.

Zplic

Věk psa nebo kondici psa lze zlepši Bachovou květovou terapií. Jedná se o terapii, kde se pojí vibrace květin a uzdravuje tak zvířata. I stará zvířata se poté cítí lépe. Každá květinová esence působí na různé problémy zvířat. Celou komplexní řadu vymyslel Dr. Bach. Bachovu květovou terapii doporučuji pro všechny majitelé psů, kteří se rozhodují, jestli jít na eutanazii. Terapie už prodloužila život mnoha zvířatům.

Zdroj: www.vymazlenec­.cz/vymazlenec/eshop/1-1-Pro-psy/52-2-Terapie