BEAES

Díky kterým potravinám můžeme žít déle?

Znáte takové?

Nejlepší odpověď
annas

Existuje pouze jediný způsob. A tím je návrat k potravinám bližším přírodnímu stavu.
K budování svaloviny potřebujete více bílkovin. Vybírejte velmi komplexní sacharidy, jako například ovoce a zeleninu. Omezte nebo eliminujte zánětlivé oleje omega-6 jako kukuřičný a sójový a zpracované potraviny, které je obsahují. Jedna lžíce kukuřičného oleje obsahuje 7,280 miligramu omega-6. Sójový ho obsahuje 6,940 mg. Používejte místo nich olivový olej nebo máslo z mléka krav živených trávou.

Živočišné tuky obsahují méně než 20% omega-6 a jsou mnohem méně zánětotvorné, než údajně zdravé rostlinné oleje. Zapomeňte na „vědecká fakta“, která vám tak dlouho vtloukali do hlavy. Ve skutečnosti neexistují vůbec žádná vědecká fakta, podle nichž nasycené rostlinné tuky způsobují onemocnění srdce. Vědecká fakta, podle nichž nasycené tuky zvyšují hladinu cholesterolu v krvi, jsou také velmi slabá. A protože dnes už víme, že cholesterol není příčinou onemocnění srdce, jsou obavy ze saturovaných tuků ještě absurdnější.

„Cholesterolová teorie“ přišla s doporučením jíst potraviny bez tuků nebo nízkotučné, a to pak vedlo k vzniku „potravin“, které nyní způsobují epidemii zánětů. Doporučením, aby se lidé vyhýbali saturovaných tukům a upřednostňovali potraviny s vysokým obsahem olejů omega-6, udělala medicína obrovskou chybu. Dnes tu máme epidemii zánětů tepen, vedoucí k onemocněním srdce a napomáhající dalším tichým zabijákům.

Co můžete udělat? Dejte přednost skutečným potravinám, které ještě jedla vaše babička a vyhněte se těm, které nosíme z regálů supermarketu plných polotovarů.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:GWsge_HSK4MJ:­effeta.cz/vite/15jak­to.htm+D%C3%AD­ky+kter%C3%BDm+po­travin%C3%A1m+m­%C5%AF%C5%BEe­me+%C5%BE%C3%AD­t+d%C3%A9le%3F&cd=1&hl=c­s&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
Neonka

Četla jsem, že například konzumace rajčat velmi prospívá zdraví člověka.