Endy/1

Ú chůvičky potřebuji zvětšit dosah signálu o 50 m, podle návodu má 100 m. ale nestačí. Existuje nějaké řešení?

Ú chůvičky potřebuji zvětšit dosah signálu o 50m, podle návodu má 100m. ale nestačí. Existuje nějaké řešení? Děkuji za rady.

Odpovědi
mzm

Použití dipólu místo prutu, změnou délky antény, případně umístěním nějakého reflektoru by se měl dát dosah zvýšit. viz např. http://www.rcmo­dely.cevaro.sk/in­dex.php?id=198&­n=vyzarovacie-charakteristiky-modelarskych-anten-%E2%80%93-1-cast

led

Ak chcete aspoň trochu zosiliť signál bezdôtového vysielania použite reflektor, tj odraznú plochu za vysielaciu anténu.
Treba si ale uvedomiť, pokiaľ máte anténu v dome, múry odoberajú istú časť signálu (môže ísť aj o 50% v závislosti na nepriechodnos­ti stien.

Pre domáceho kutila:
osvedčila sa zrezaná plechová konzerva.
1 – Odstránite polovicu bočnej steny konzervového valca, vznikne vám polstena s dnom a vrškom
2 – do dna urobíte dieru, aby ste mohli prestrčiť prut antény dovnútra.
3 – natočíte tak, aby voľná otvorená časť smerovala požadovaným smerom
4 – hotovo. Týmto spôsobom sa vám signál v smere chýbajúceho plechu bočnej steny zosilní. Plná časť steny tvorí „odrážacie zrkadlo“.

mzm

Úpravu lze udělat jak u vysílače, tak u přijímače…