klumprt

Dělají vůbec někdy vrazi svou práci?

Když někdo říká o nějaké práci, že je to práce pro vraha, tak většinou vidím, že ji stejně dělají lidé, kteří nikdy nikoho nezabili. Třeba já. 🙂

Nejlepší odpověď
Edison

No právě. Vrahů je prostě nedostatek. Takže tu práci musej dělat lidi, jako jsi holt Ty nebo já.

Další odpovědi
annas

Možná někdy v minulosti, když byli dostiženi, vykonávali ty nejtěžší práce.

Ale spíš to vidím takto:

1. Jde o nadsázku – nájemný vrah se “živil” zabíjením lidí, šlo o jeho práci, za niž dostal zaplacené.

Jenže tato práce je pro ostatní špatná, ubližovala, způsobovoval bolest těm, kteří byli kolem … takže vrah by měl být potrestaný a vykonávat to nejtěžší, pokud sám neskončí na šibenici.

Práce pro vraha je ta práce, která je těžká, náročná, ubližuje člověku, je nad jeho síly, takže je jakýmsi „trestem“, trestem pro někoho, kdo se provinil, nebo komu jeho vlastní práce „nevoní“, takže je pro něho trestem.

2. Když má člověk udělat něco špatného, nelíbí se mu to, obává se něčeho, nesouhlasí s provedením, prohlásí, že je to práce pro vraha, jemuž nevadí nic špatného vykonat.

led

A čo keď tú prácu vraždia?
Pretože niekedy mi až oči a uši neveria, ako niekedy človek dokáže svoju prácu jemne povedané „odfláknúť, zmrzačiť, odlinkat, zabiť“:
ak v parlamente čerstvo prijatú novelizáciu, čo ešte ani nevyliezla z vaječnej škrupinky, idú novelizovať,
ak čerstvo položenú cestu idu už rekonštruovať,
ak ráno dovezený chlieb má pancierovú kôrku,
ak dôchodca čaká 60 dní na uznanie úradov, že je dôchodca s právom na penziu, dovtedy nech žije hoci aj zo vzduchu
o mediách radšej pomlčím…