jirka F

Dělá se nuttella z lejn nebo z kakaa a čokolády?

Podle mně z kakaa a čokolády.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Většinu obsahu tvoří cukr a pak tuk. Ty jsou doplněny sušeným mlékem, dochuceno a dobarveno je to lískovými oříšky a kakaovým práškem. V porovnání s cukrem a tukem je vše ostatní v zanedbatelném množství. ;)

Takže se dělá z cukru a palmového oleje, kde jsou nějaké přidané ingredience. Není to „pomazánka lískooříšková s kakaem“ jako spíš cukro-olejová.
Asi jako kdybych dělal bábovku ze tří hrnků cukru, dvou hrnků oleje a asi jen (necelý) hrnek zbylých ingrediencí (mouka, kakao, mléko, vejce kousky čokolády, trochu soli a rumu, plus pdp a vanilinový cukr).

Další odpovědi
elkon

Čokoláda se vyrábí z kakaových bobů.
Nuttela pochází původem z Itálie a složení je: palmový olej, cukr, lískový ořech, kakao, mléko, lecitin a vanilin.

orwell

To záleží na tom, pro koho se dělá. Pro Němce z kakaa + dalších komponentů, pro nás asi z těch lejn 🙂

elkon

S ohledem na složení Nuttely, to není nic zdravého. Její prosazování na trhu je hlavně módní záležitost.

jirka F

No já jsem jí měl asi 2 krát v životě ale že bych jí musel nutně si kupovat to zase ne.

da ny

Dobře děláte 😉
Složení: cukr, palmový olej, LÍSKOVÉ OŘÍŠKY (13%), odtučněné sušené MLÉKO (8,7 %), kakaový prášek se sníženým obsahem tuku (7.4%), emulgátor: lecitiny (SÓJOVÉ), vanilin.
Ve 100 g:
tuk 30,8 g
sacharidy 57,5 g (cukr 56.3 g)
https://www.nu­tella.com/cz/cs/v­yrobky/nutella
Ferrero Nutella 750g
https://www.am­zbozi.cz/ferre­ro-nutella-750g