hapiky

Dáváte při koupi kuchyňských spotřebičů přednost výhradně kvalitním značkám, nebo jsou všechny téměř stejné kvality?

Někteří tvrdí, že je lépe, postupně raději koupit tři čínské levné, než jednu kvalitní užívat dlouhodobě.

Odpovědi
zjentek

Dávám zde na druh a kvalitu použitých materiálů při výrobě. Zde jde přece o zdraví více, než kdekoli jinde! Třeba součásti hřídele z mědi anebo ze silonu, to je setsakramentský rozdíl. (;

Hlada

Nikdy nevybírám podle značky. To je pro mne naprosto bezvýznamný parametr. Pro mě jsou rozhodující vlastnosti výrobku, cena, opravitelnost a dostupnost náhradních dílů.

Funna

pokud jde o ty menší (mixér, toutovač, konvice atd.) tak se značkami až tak neřídím, (i když některým se i tak vyhýbám obloukem) spíše řeším na užitné vlastnosti výrobku a použitý materiál…pokud máš na mysli ty velké (sporák, myčka, lednice), tak tam je pro mne značka prvořadým hlediskem…
bohužel dnes je ale vše spotřební materiál, takže ani značka nezaručí kvalitu a dlouhověkost…

Dochy

Podle aktuální situace a nabídky. Značka ale má v rozhodování rozhodně své místo. Podle značky lze často odhadnout životnost, opravitelnost a dostupnost náhradních dílů.

Kepler

Na značku nekoukám. Posuzuji podle kvality použitých materiálů (co nejméně plastů), celkového zpracování a robustnosti.

elkon

Podle toho, zda jsou nejvíce namáhané části z kovu.

GM

Dávám přednost českým značkám, pouze pračku a ledničku a mrazáku mám Electrolux.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Přidám zkušenost: Vrtačku BOSH mám vlastní asi 12 let. bez potíží. Jinou máme u babičky asi 30 let. Mikrovlnku BOSH kombinovanou s troubou také asi 30 let.

Když jsem do podnikové ETA prodejny šel shánět nějaký náhradní díl, přede mnou tam byl jiný zákazník. Ptal se:
Vedete i sáčky do vysavačů?
Ano, máme sáčky do všech vysavačů ETA
Máte i do starších vysavačů?
Ano, máme sáčky do všech vysavačů ETA
Máte i sáčky do vysavače xxxxxx?
Ano, máme sáčky do všech vysavačů ETA

Aku šroubovák koupený kdysi v tesku (nějaký „značkový“ noname 😉 ): nabíječka fungovala jinak než bylo popsáno v návodu, akumulátor i při hodně sporadickém použití poměrně rychle chcípnul. Možnost opravy: 0. Jediná výhoda těch levných noname řetězcových věcí je zpravidla možnost bezproblémového vrácení. Pokud máte účtenku.