kurec

Dávají výrobci notebooků na procesory a grafické čipy teplovodivou pastu?

Nejlepší odpověď
elkon

Teplovodivou pastu dávají výrobci všude, kde je potřeba odvádět teplo.

Další odpovědi
aliendrone

Ano, ale DOST „prostřední“ kvality. Někdy používají „žvejkačku“, to je totéž, jen je to tužší ve formě pásku, obvykle si z něj vystříhneš potřebnou plochu dle potřeby. :)

Filip84

Ano, a to i tehdy, je-li laptop vybaven pasivním chlazením. Vždycky je v tom nějaký kus „železa“ (reálně je to nějaká slitina hliníku, mědi atp., prostě aby to rychle vzalo teplo a rychle předalo teplo do vzduchu, nekumulovalo), a v případě aktivního chlazení (ventilátor) jsou na tom „kusu železa“ lamely, skrze které ventilátor žene vzduch, a tím odvádí teplo od processoru pryč.

cochee

elkon, v notebooku jsem snad pastu ještě neviděl, možná v nějakém „hnědém uhlí“. Vždy „žvýkačka.“

cochee

Což mimochodem znamená, že to tou kvalitní pastou nenahradíš, páč pasty je mikrovrstva, zatímco žvýkačka mívá i 1–2 mm tloušťku a pak by nemusely sedět díly pořádně na sobě.