Godzilla001

Dávají se u didaktického testu z Aj i půl body?

Ahoj, když píšete maturitní didaktický test z aj, existuje i něco jako půl body? Třeba při poslechu kdy správná odpověď byla old bicycles a já napsala old bicycle? Nebo to je prostě chyba a neuznají to?
Děkuji.

Odpovědi
Petr44

Půl body se nedávají. Pokud byla otázka za více bodů, je možné, že bude udělen nižší počet, hodnocení je přesně definováno a lze ho najít na stránkách Cermatu v PDF ke stažení vždy u zadání daného DT. Zde jde hádám o odpověď za 1 bod a je rovněž možné, že odpověď bude uznána. U drobných odchylek k tomu občas dochází a jde o zhodnocení Cermatem až po konání testu. Příkladem je jarní DT z čj kdy byly uznány i drobné odchylky od Povídky malostranské, jako např. Povídky _M_alostranské, Povídky malostr_á_nské atp.