janG

Datové schránky – Podání DPFO s daňovým poradcem

Dobrý den, daňový poradce po mně požaduje abych mu dal moje přihlašovací údaje k mé datové schránce, jinak že daňové přiznání nebude podáno poradcem, ale mnou. Není to nesmysl když se přihlašování váže na konkrétní FO? Když mi poradce pošle DPFO v PDF a já jej podám ze své DS, tak se též prodlužuje termín podání DPFO? Nebo musím poradci zřídit zvláštní přístup do mé DS jako oprávněné osoby? Poradce tvrdí, že když mi DPFO pošle mailem tak k němu nebude přiloženo jeho razítko, tj to musí poslat ze svého počítače přímo přes DS. Děkuji

Nejlepší odpověď
Hlada

Jestli to je skutečný daňový poradce, tak pošle přiznání svou DS. Přihlašovací údaje do vaší nepotřebuje.

Další odpovědi
Rop

Kristova noho, co je to proboha za daňového poradce? Toho rovnou odsoudíme a vyškrtneme z komory daňových poradců.
Nikomu své přihlašovací údaje neposkytujte – zakazuje to zákon a je to krajně nebezpečné.
Pokud podá z Vaší datové schránky, tak máte lhůtu do 2. 5. 2023, což už uplynulo.
Musí podat ze své datové schránky ve formátu XML.

Darcy

já stejně nechápu, proč by někdo měl mít POVINNE datovou schránku, ústava nikomu nenařizuje vlastnit e-mail a mobil, a přesto si dnes v bance bez těchto údajů neotevřete účet, ani Vás nevezmou do práce (normální ne kopat kanal, tak je to jedno).. Jsme ale hodně zmagoření.
Kamaráda vyhodili z IT firmy, když si zrušil soc. sítě, mobil taky a účet v bance a výplatu chtěl cash.. rozloučili se s nim, že nemá jejich hodnoty