jve

Danové přiznání po ukončení podnikání.

Danové přiznání po ukončení podnikání. Ukončil sem podnikání k 30.6.2013. Zrušil sem ŽL, odhlásil provozovnu a podal DPH za druhý kvartál. Musím v tomto roce podávat dańové přiznání za rok 2013 ????
Doplňuji:
PARDON, SAMOZŘEJMĚ O ROK POSUNUTÉ.

Odpovědi
gecco

…„dańové přiznání za rok 2013“… – jsi měl podat v roce 2014, ne??
Doplňuji:
K Doplnění: Samozřejmě, každý rok musíš podat přiznání k dani z příjmu.
A letos (pokud jsi byl, např. ve druhém pololetí zaměstnán) do toho loňského musíš ještě dodat příjmy za první loňský půlrok, kdy jsi ještě podnikal (tedy si daňové přiznání podat sám, nenechat to na zaměstnavateli).

ivzez

Ano.
Jestli jste zaměstnán, vyžádejte si od zaměstnavatele potvrzení
o zdanitelných příjmech a odvedených zálohách daně a podejte
daňové přiznání. (Potvrzení přidáte jako přílohu.)