kuba007

Daňové přiznání a datová schránka

Je povinností odesílat daňové přiznání skrze moji datovou schránku – vlastním-li ji, či se mohu na FÚ zastavit osobně a přiznání podat fyzicky?

Odpovědi
Pepa25

„Do konce roku 2020 museli podat všichni, kdo měli zpřístupněnou datovou schránku, přiznání k daním z příjmů elektronicky. V opačném případě hrozila pokuta 2 000 Kč. Od roku 2021 nemusí daňové přiznání podat elektronicky lidé, kteří si datovou schránku zřídili dobrovolně na vlastní žádost. Elektronické podání se týká už jen těch osob, které mají datovou schránku zřízenou ze zákona. Povinnost elektronicky podat přiznání nastane tedy pouze v těch případech, kdy za poplatníka dělá podání zástupce (daňový poradce či advokát), a dále tehdy, kdy má poplatník zákonem uloženou povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem.“ Zdroj: portal.pohoda.cz – rychlé zprávy – 18.2.2022