daně z příjmů

Dobrý den,
měla bych ještě otázku,jak zaůčtuji zisk z uplynulého roku aby se mi to ukázalo v dalším roce ve rozvaze?

Odpovědi
standa

V novém roce se musí provést toto zaúčtování 701 MD / 431 Dal.

Ale drtivá většina účetních programů tyto ´operace´ umí dělat automaticky v rámci tzv. Otevírání účetních knih.

Možná vám pomůže i odkaz na jeden z nejdůležitějších dokumentů každé účetní, a to „Účtová osnova a postupy účtování pro podnikatele“ – zde doporučuji pozornosti například článek IV. přílohy č.2

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/finance/u­cetnictvi/pos­tupy/priloha2c1­.aspx