pastel.ka

Daně úroků z přijmu Croufundingu ? Úroky bank, kam jdou ?

Tak nějak rozmýšlím nad daněním úroků ze spořivostních účtů. A vůbec, banky nejsou naše, ale mají naše peníze. Vydělávají na úrocích, udělají srážkovou daň, kam jsou ty zdaněné peníze ? Já to nevím, neb nemám čas se v tom vrtat, ale předpokládám, že u nás v ČR nezůstávají. Máme 2 naše banky, tj. Creditas a ještě jednu, teď mi to vypadlo. Tam věřím, že úrok jde do státní kasy. A jak s tím naloží min. financí, to nikdo neví. Zrovna tak mne zajímá Crowdfunding. Dám z úspor př.100 000,– tedy jsem podílníkem. Z podpory beru měsíčně 2%, musím je tedy danit, ač vlastně vůbec nevím, jestli se mi podpořené peníze vůbec vrátí ? Je nutné danit procenta z Crowdfundingu, pokud nemám své investice zpět ? Děkuji za fundované odpovědi.

Odpovědi
Pepa25

Daně se platí z určených příjmů a jdou státu. Daň z úroku ze spořicích účtů srazí každá banka v ČR (bez ohledu na vlastnictví) a odvede ji přímo finančnímu úřadu.
Crowdfunding se daní různě, z popisu jsem nepochopil, o jaký jde typ.

Samtibalfars

Nějak tuším že se už předem počítá s tím že někdo jistě peníze nevrátí (jak by mohl když si půjčí 10 a musí vrátit 11) ta jedenáctá v oběhu není a aby ji vrátil musí si znova půjčit.

Tím pádem zisk jakoby žádný páč co vydělali to jiný nevrátil. Ale vše můžou rozpujcovat 10 x a pak se v tom nikdo nevyzná. A jestli dostane něco stát tak u toho bych chtěl být 😄