Rambo

Jak si dodělat další vzdělání v rámci zemědělství? Více v popisu níže.

Dříve jsem psal, jak bych mohl začít podnikat jako zemědělec, jakou cestou jít. A našly se 2 věci: ta první je jako registrovaný zemědělec na obecním úřadu a zapsaný v evidenci. Ta další, že na podnikání potřebuji bud maturitu nebo 5 let praxe nebo 150 hodin rekvalifikační kurz. Ještě mi nebylo 26 let a vím o možnostech jako student, ale! už pracuji a mám svůj standard. Prosím tedy o rady, jak by šlo dodělat vzdělání jinou cestou a co by k tomu šlo využít jako zvýhodnění. Jsme mimo obor: jako strojař s výučním listem. Ale zahradničení prostě mám rád a mám z toho víc. Pomůže mi někdo prosím zodpovědět mou otázku? Předem díky, J. Miláček

Odpovědi
ivzez

Nepředpokládám, že byste od nás chtěl radu,
jak obcházet předpisy (předepsané vzdělání)
nebo jak podvádět.

Vzdělání si můžete doplnit pouze jednou
z předepsaných forem, jiná legální možnost neexistuje.

Podle mne by pro Vás mohl být nejschůdnější zmíněný
kurz → 150 hodin představuje jen necelé dva měsíce.

Napadá mne možnost „odpovědného zástupce“ → osoba, která předepsanou
kvalifikaci splňuje, by se za Vás mohla zaručit. Musel byste s ní uzavřít písemnou
smlouvu a ona by na Vaše podnikání dohlížela do doby, než podmínky (např.
požadovanou praxi) splníte sám.

Nejsem si však jista, jestli je „institut odpovědné osoby" použitelný i v zemědělství.
To byste měl zjistit na živnostenském odboru.

Rambo

Ne nemyslím obcházet vzdělání ! jsem férový a nemám rád podvádění. špatně jsem se vyjádřil chtěl bych vědět jestli jsou další možnosti jak toho docílit. zkrácená forma s výučním listem , nebo kurz který by mi hradil stát jako studentovy do 26 let. nebo jiné možnosti a vychytávky :) nebo nějaké věci pres úřad práce to myslím. Omlouvám se za špatně položenou otázku .