Avatar uživatele
Rambo

Jak si dodělat další vzdělání v rámci zemědělství? Více v popisu níže.

Dříve jsem psal, jak bych mohl začít podnikat jako zemědělec, jakou cestou jít. A našly se 2 věci: ta první je jako registrovaný zemědělec na obecním úřadu a zapsaný v evidenci. Ta další, že na podnikání potřebuji bud maturitu nebo 5 let praxe nebo 150 hodin rekvalifikační kurz. Ještě mi nebylo 26 let a vím o možnostech jako student, ale! už pracuji a mám svůj standard. Prosím tedy o rady, jak by šlo dodělat vzdělání jinou cestou a co by k tomu šlo využít jako zvýhodnění. Jsme mimo obor: jako strojař s výučním listem. Ale zahradničení prostě mám rád a mám z toho víc. Pomůže mi někdo prosím zodpovědět mou otázku? Předem díky, J. Miláček

Zajímavá 0 před 2676 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Nepředpokládám, že byste od nás chtěl radu,
jak obcházet předpisy (předepsané vzdělání)
nebo jak podvádět.

Vzdělání si můžete doplnit pouze jednou
z předepsaných forem, jiná legální možnost neexistuje.

Podle mne by pro Vás mohl být nejschůdnější zmíněný
kurz → 150 hodin představuje jen necelé dva měsíce.

Napadá mne možnost „odpovědného zástupce“ → osoba, která předepsanou
kvalifikaci splňuje, by se za Vás mohla zaručit. Musel byste s ní uzavřít písemnou
smlouvu a ona by na Vaše podnikání dohlížela do doby, než podmínky (např.
požadovanou praxi) splníte sám.

Nejsem si však jista, jestli je „institut odpovědné osoby" použitelný i v zemědělství.
To byste měl zjistit na živnostenském odboru.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rambo

Ne nemyslím obcházet vzdělání ! jsem férový a nemám rád podvádění. špatně jsem se vyjádřil chtěl bych vědět jestli jsou další možnosti jak toho docílit. zkrácená forma s výučním listem , nebo kurz který by mi hradil stát jako studentovy do 26 let. nebo jiné možnosti a vychytávky :) nebo nějaké věci pres úřad práce to myslím. Omlouvám se za špatně položenou otázku .

před 2675 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek