Kepler

Dalo by se udělat něco jako katův šleh nebo maso na mexický způsob z uzeného vařeného vepřového kolena?

Zelená a červená paprika, pórek, sterilovaný hrášek a kukuřice, hlíva, uzené fazole… Ještě jsem to nezkoušel, tak ať z těch ingrediencí nakonec nejsou exgredience! Co byste ubrali a co přidali?

Nejlepší odpověď
elkon

Stojí to za vyzkoušení. Špatné to jistě nebude. Možná bych místo hlívy dal žampiony a místo fazolí, zelené fazolky (lusky). A doladit se to dá kořením podle chuti.

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě, jen chuť bude jiná. K vynikající chuti jde v takovémto složení dokončit už jen vhodným kořením podle chuti. Pokud přidáš nějaké bylinky, určitě tomu neuškodíš.

iceT

Úplně to vidím… fazole, maso, kukuřice/může, ale nemusí být, žampiony, obě papriky, rajčatový protlak, něco ostrýho a máš mexické fazole nebo variaci na chilli con carne.

zjentek

Dalo ale lepší je to koleno spucovat jen tak s dijonskou hoščicí křenem a okurčičkou.

aliendrone

No a není náhodou „kaťák“ původně zamýšlen právě pro tento druh „plnohodnotného zužitkování surovin“?
Myslím, to jako „udělej jídlo z toho, co máš/ti zbylo z něčeho jiného“?

Myslím, že by to mělo jít. Jde jen o to vychytat ty ingredience, především koření. Pokud to bude dost slané a ostré, tak tím „přerazíš“ případné jiné nedostatky, známá poučka masterchief-selfmademana (tedy MÁ)! ;) :D :D

Klidně uvařím „Čínu“ a místo požadované zeleniny dle receptury budu mít jen sprostou mražku „do polévky“ (a ty jistě VÍŠ, jaký je tahle směska v současnosti kentus). Přidám sojovou omáčku a VOILÁ – „čína“ je na světě, chápeš jak to myslím? ;) :D :D

A než se zeptáš – ANO, SEŽERU TO a dokonce si NĚKDY na tom i pochutnám. ;) :D

Viktorie II.

Dalo, ale by to bylo nepoživatelné, tedy nechutné i přesto, že tam jsou dobré ingredience. Zkus si udělat uzené koleno se svíčkovou.

aliendrone

zjentek>>> No twl – za tu dijonskou máš ode mne nominaci! Já ji také zbožňuji! Která je podle tebe BEST? Osobně preferuji Bornierku. :)

zjentek

Neblázni, FAKT? Ble…
Po jistých zkušenostech už znám jenom jednu- AMORU.

zjentek

…Ale je fakt, že dijonská stačí. Křen zde směle zastoupí CHRENOVUCHA! (; D; D;