rigormortis

Dalo by se říci, že lidé s pokroucenýmy názory jsou hloupí?

Neříkám, že všichni hlupáci mají pokroucený úsudek ale jestli všichni lidé s absencí schopnosti porozumět či vyslechnout cizí názor a vůbec se jím zabývat jsou hlupáci.

Nejlepší odpověď
iceT

Myslím,že lidé s pokrouceným úsudkem či názorem nejsou hloupí,nazvala bych je ignoranty.Nes­chopnost vyslechnout,ne­dejbože přijmout cizí názor také zavání ignoranstvím,nebo alespoň něčím podobným.
Například jedna známá trpí představou,že pokud je chlap vzrušivější na bradavkách,tak prostě musí být ženská,neboť v jejích představách mohou být na prsou a bradavkách vzrušivé pouze ženy.A nechce si to nechat vysvětlit, a mele si pořád svoje. To jen pro příklad.

Další odpovědi
Kelt

Každý člověk má své názory, některé říká vědomě, s některými může souhlasit nebo nesouhlasit. Pokud budete s někým diskutovat a on vám vysvětlí svůj názor, tak s ním asi budete souhlasit , nebo si utvoříte vlastní názor. To je jedna stránka věcí.
Každý člověk se ale řídí svými vlastními názory podvědomě v určité situaci a podle toho jedná. Jak můžeme říci, které názory, přesvědčení jsou správné a které jsou pokroucené?

ivzez

Koho si představujete jako „člověka s pokroucenými názory“?
Podle koho jsou jeho názory „pokroucené“?
A má vůbec někdo právo „pokroucenost“ posuzovat?

Často se setkávám s tím, že ten, kdo něčemu nerozumí,
nebo s něčím/s někým nesouhlasí, odsoudí to, čemu nerozumí,
případně to/toho, s čím/kým nesouhlasí.

Z tohoto úhlu pohledu se mohou hloupými jevit ti,
kdo nejsou schopni/ochotni připusti „jinakost“.

Emefej

Znám řadu velmi chytrých lidí s pokroucenými názory.

Nevíteto?

Ne. Jsou to spíš sobečtí, arogantní…