AJICEK

Dal jsem autobaterii obracene a vedle s krabicky se zahulilo ted nejde nic!co stim??a kcemu je ta krabicka?

Nejlepší odpověď
mosoj

Někudy to šlo do zkratu, čert ví kudy. Otevři krabičku bude tam několik pojistek a jedna velká hlavní. Vyměň ji , případně i ty další přepálené, baterku zapoj správně a uvidíš co bude a nebude fungovat. případné další opravy až podle toho co se ukáže. Myslím si ale, že toho víc nebude. Většina elektroniky bývá chráněna proti přepólování.
Jenom mně není jasné jak se ti to mohlo podařit. většinou je to děláno tak že kabely při obrácení baterky nedosáhnou. jediné co je hodně ohroženo je alternátor. Bohužel dost drahá věcička. Diody alternátoru takovýto zkratový proud určitě nevydržely.

Další odpovědi
jpau

1. Zapojil jsi baterii obráceně do auta (b) nebo do nabíječky (a)?

(a)
Zničil jsi nabíječku a pravděpodobně výrzaně snížil životnost baterie.

(b)
Tak to už jsi vážně kus vola 🙂. Ta krabička, ze který se zahulilo je (pravděpodobně) pojistkovka (v autě jsou obvykle 2 – jedna uvnitř, větší, kde jsou např. kabinové spotřebiče, světla, apod.) a pak jedna menší, kde máš třeba pojistku k jednotce, startéru (je-li jištěn) apod. – no a právě to bylo zřejmě to, z čeho se začalo hulit. Tvůj problém, proč nic nejde je zřejmě to, že jsi zřejmě smahnul pár pojistek (prohlédl bych obě skříňky, kde jsou je popsáno k manuálu k autu). Co bych ale viděl jako mnohem závažnější je to, že pojistky nekouří, kouří různá izolace a pokud ti blafnul někde nějaký kabel tak jsi v podstatě v prdeli, protože vyměňovat kabeláž na současných autech je řekněme obtížné.

badisko

nevim jakou krabicku myslis ale skontroluj si pojistky …nato tam jsou ..pokud to nepomuze tak jedine servis…no ber to tak ze priste uz si barvy nepopletes…

lukas.zmizik

Jsou auta, kde se ukostřuje mínusový pól a méně jsou pak auta, kde se ukostřuje plusový pól. Pokud jsi tedy baterii přehodil, pak všechny polovodiče, které nemají být vodívé najednou jsou vodivé – třeba diodový můstek na alternátoru …tudíž je to ve zkratu. Buď ti vyhořel ten můstek, nebo mohla explodovat baterka. Nebo vyhořelo cokoli jiného, v čem jsou polovodiče.

honza19hk

maximálně pojistky v pr.. a nebo baterka. V horším případě řspálená řídící jednotka.Což je dost drahý,ale dle typu auta.

Ar

Miluji otázky, kdy člověk chce něco zjistit a přitom není schopen ani uvást o jakou značku a motorizaci vozu jde.
To pak jen věštec může vědět jaká krabička je na mysli.