sdesigner

Jak je zapojena Autobaterie?

Zdravim. Rad bych se zeptal jestli je normalni aby motor prestal pokud vytahnu baterii za beziciho motoru. Chtel jsem timhle spusobem vymenit starou baterku za novou a motor mi odpojeni kabelu zaskubnul tak jsem to vratil a motol bezel jako predtim. …myslel jsem ze alternator je k baterce zapojen paralelne a po startu se stara ON o provoz elektroniky a tedy i ridici jednotky a zaroven i o dobijeni…mohla to spusobit napriklad nejaka napetova spicka pri odpojeni nebo je ta baterka napojena do serie z alternatorem a zvyskem auta? to mi ale nedava logiku. Jeste mam 1.9 TDI…dik
Doplňuji:
No tak ja jsem to udelal jen na kratickou chvili ze ani nestih zhasnout motor a potom jsem uz vymenil starou baterku za novou z vypnutym motorem tak doufam ze je vse v poradku. Nic jsem zatim ani nezaregistroval. Az na jedinou malickost. Kdyz chci nastavit elektricky leve spetne zrcatko tak se hybe i prave…ale prave muzu nastavovat samostatne. Da se to nejak nastavit bez servisu?

Odpovědi
mosoj

To víš že je paraelně. Problém je v tom, že máš moderní auto a palubní počítač
vyhodnocuje i nabíjení a vybíjení autobaterie. Zřejmě bude chtít i informaci o výměně autobaterie.
Jinak odpojovat autobaterii za chodu motoru to je jako si přímo říkat o zničení alternátoru!!

Většina aut se naučí jezdit sama i po výměně autobaterie, případně se naučí otevírat okna a znovu se nakóduje autorádio.
Ale jak říkám Superb je už vyšší třída a ty informace o výměně autobaterie zřejmě bude chtít. Zde zřejmě nepomůže ani zálohování pomocnou baterií přes elektrickou zásuvku .

Ar

Za chodu motoru bateri NIKDY NEODPOJOVAT !!! , proč napsal mosoj. Když do autozásuvky napojíte záložní baterii a pak provedete výměnu vadné autobaterie za novou, nic nemusíte znovu „nastavovat“ i když to není nic složitého.

baghira

Dělat jakýkoliv údržbářský zásah s běžícím motorem je pitomost. A to s těmi zrcátky není chyba, ale vlastnost – tak to má být.

venkovan

Zajdi k nejbližší kapličce či kostelu a zapal tam svíčku s poděkováním, že Prozřetelnost byla moudrá a tvoje amatérská výměna autobaterie ti u auta nezničila palubní počítač a alternátor. Co jiného na to říci.
Snad, že v návodu k autu je napsáno, že po odpojení autobaterie Chvíli trvá než počítatč v autě se znovu nastaví, takže auto chvilku jede na nouzový provoz.