annas

Dají se zájmena „který“ a „jaký“ kdykoliv zaměnit? Mají stejný význam?

Doplňte, prosím.

S jakými státy souvisí Česká repbulika?
S kterými státy souvisí Česká republika?

Nejlepší odpověď
tomash

Já bych v tom viděl určitý rozdíl – „s jakými“ státy bych chápal dost široce, odpověděl bych například „s vyspělými, s těmi, se kterými obchoduje…“, zato „s kterými“ si vyloženě žádá pouhý seznam konkrétních států.

Další odpovědi
verka

Na první otázku mohu odpovědět třeba s evropskými nebo hezkými, ovšem při druhé je budu jmenovat.

vagra

Ne,nedají.

vagra

Ni, zaměnič se nědaju.

annas

Vagro, gratuluji, zakulatil jste. Samozřejmě v bodech.

vagra

Annas,děkuji za gratulaci.Je to tak,asi to spláchnu krachrličkou Becherovky.

annas

Vagro, opět děkuji. Tak jsem tedy neodešla definitivně, ale omezila působení. Určitě aspoň někomu udělám radost. Ale stále jsem ze všeho rozladěná.

vagra

Annas-Děkovat není třeba, jsem rád, že jste se rozhodla tak, jak jste se rozhodla.
Určitě patřím mezi řadu těch, kterým byste chyběla.
Těším se na Vaše další zajímavé otázky,na které někdy není jednoduché odpovědět.

annas

Děkuji. I já ráda vyměním s Vámi několik slov.