bolak

Dají se nakládat i velké okurky?

Myslím třeba hadovky, nebo polní, pokud by se dodržel poměr všech ostatních přísad a okurky by se dali do velké zavařovací sklenice?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano dá. Z důvodů skladnosti a dobrého proležení se z takto velkých okurek nakládají spíše řezy.

Další odpovědi
gecco

Nakládané hadovky jsem ještě neviděl – ale přerostlé nakládačky ano – chuťově to jde, ale jsou měkké, nechrupou (skoro, jakobys ty drobné rozvařil)…
😉
Pokud máš nadbytek okurek, zkus okurkové čatní…

ivzez

Vcelku bych to nedoporučovala, ale mám dobré zkušenosti
s nakládáním řezů „klasických“ salátových okurek.

cochee

„Dlouhé“ salátovky nenakládáme, ale některá léta řešíme přerostlé nakládačky. Hodně přerostlé se hodí na řezy – kolečka, méně přerostlé – ty nakládáme tak, že oloupeme slupku a podélně rozčtvrtíme, říkáme jim „rusy“ (nevímproč). Varianta jsou také kvašáky/rychlok­vašky nebo jak se jim v tom kterém kraji říká. My to sice neděláme, ale slyšel jsem o některých známých, že je taky umí zasterilovat, nedovedu si ale představit, jak to má chutnat.

Kamix

Jasně dají se zavařovat i větši okurky, akorát v tom případě musíš zavařovat přecejen o něco déle. Ten princip je kdyžtak vysvětlený na https://homezin­.cz/media/jak-dlouho-zavarovat-okurky , takže mrkni a věřím že se ti povede okurky úspěšně zavařit :D :)