Avatar uživatele
bolak

Dají se nakládat i velké okurky?

Myslím třeba hadovky, nebo polní, pokud by se dodržel poměr všech ostatních přísad a okurky by se dali do velké zavařovací sklenice?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ptáč před 3158 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Ano dá. Z důvodů skladnosti a dobrého proležení se z takto velkých okurek nakládají spíše řezy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Nakládané hadovky jsem ještě neviděl – ale přerostlé nakládačky ano – chuťově to jde, ale jsou měkké, nechrupou (skoro, jakobys ty drobné rozvařil)…
😉
Pokud máš nadbytek okurek, zkus okurkové čatní…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Vcelku bych to nedoporučovala, ale mám dobré zkušenosti
s nakládáním řezů „klasických“ salátových okurek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

„Dlouhé“ salátovky nenakládáme, ale některá léta řešíme přerostlé nakládačky. Hodně přerostlé se hodí na řezy – kolečka, méně přerostlé – ty nakládáme tak, že oloupeme slupku a podélně rozčtvrtíme, říkáme jim „rusy“ (nevímproč). Varianta jsou také kvašáky/rychlok­vašky nebo jak se jim v tom kterém kraji říká. My to sice neděláme, ale slyšel jsem o některých známých, že je taky umí zasterilovat, nedovedu si ale představit, jak to má chutnat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kamix

Jasně dají se zavařovat i větši okurky, akorát v tom případě musíš zavařovat přecejen o něco déle. Ten princip je kdyžtak vysvětlený na https://homezin­.cz/media/jak-dlouho-zavarovat-okurky , takže mrkni a věřím že se ti povede okurky úspěšně zavařit :D :)

Nový příspěvek