Lgee

Dají půjčku někomu kdo pobírá sirotčí?

Je to taky trvalý příjem, a četl sem že banky chtějí aby se zadlužilo co nejvíc lidí.

Odpovědi
marci1

SIROTČÍ DŮCHOD JE (ZE ZÁKONA) Z PŮJČEK VYLOUČEN
Jediný příjemce důchodu, který je z běžných úvěrů pro důchodce předem vyloučen, je ten, kdo pobírá důchod sirotčí. Nárok na tuto dávku totiž mají jen nedospělí nebo nezaopatření potomci zemřelého, logicky proto nemohou ani získat půjčku. U některých bank dosáhnou však na půjčku studentskou, jde-li o studenta dospělého. 🙂
Zdroj: https://www.ban­ky.cz/clanky/puj­cka-pro-duchodce/?ref=copy