MichalTy

Dá se úspěšně předstírat Tourettův syndrom?

Odpovědi
arygnoc

určite.

určite ľahšie ako vrodená tretia ruka, nohy navyše a podobne.

technicky nie je problém predstierať akúkoľvek duševnú chorobu či duševné postihnutie (i keď v tomto prípade sa jedná iba o defekt. ale nehľadajme jemné rozdiely).
niekedy je problém toto samotné predstieranie rozoznať od skutočného postihnutia/cho­roby, prípadne v pozitívnom náleze predstierania choroby (simulácia) býva problém i zaradenie ochorenia samotného (simulácia choroby) – ako diagnóza [rozumie mi niekto?].

marci1

No nevím, nechce se mi věřit, že by to někdo dokázal.
Těžká forma této nemoci : http://sixtymi­nutes.ninemsn­.com.au/stori­es/tarabrown/630300/out-of-control

Kelt

Předstírat se určitě dá jakékoli chování, i tedy chování člověka, který trpí výše uvedenou nemocí. Jen mne zajímá, zda se jedná o předstírání před lidmi, známými, kteří nejsou v tomto odborníci a nebo předstírat před lékařskou komisí složenou s odborníků.

arygnoc

marci, čítala ste ten článok?
čo to má spoločné s predstieraním tourottovho syndrómu?

mimochodom, že si túto chorobu ľudia pletú s inými chorobami (ako všetky choroby vplývajúce na komunikačné schopnosti človeka (nie na intelekt)), nie je nič nového.

a okrem toho myslím, že bežne by človek nerozoznal simulanta tourottovho syndrómu od simulanta padúcnice.