Avatar uživatele
MichalTy

Dá se úspěšně předstírat Tourettův syndrom?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3738 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

určite.

určite ľahšie ako vrodená tretia ruka, nohy navyše a podobne.

technicky nie je problém predstierať akúkoľvek duševnú chorobu či duševné postihnutie (i keď v tomto prípade sa jedná iba o defekt. ale nehľadajme jemné rozdiely).
niekedy je problém toto samotné predstieranie rozoznať od skutočného postihnutia/cho­roby, prípadne v pozitívnom náleze predstierania choroby (simulácia) býva problém i zaradenie ochorenia samotného (simulácia choroby) – ako diagnóza [rozumie mi niekto?].

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

No nevím, nechce se mi věřit, že by to někdo dokázal.
Těžká forma této nemoci : http://sixtymi­nutes.ninemsn­.com.au/stori­es/tarabrown/630300/out-of-control

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Předstírat se určitě dá jakékoli chování, i tedy chování člověka, který trpí výše uvedenou nemocí. Jen mne zajímá, zda se jedná o předstírání před lidmi, známými, kteří nejsou v tomto odborníci a nebo předstírat před lékařskou komisí složenou s odborníků.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
arygnoc

marci, čítala ste ten článok?
čo to má spoločné s predstieraním tourottovho syndrómu?

mimochodom, že si túto chorobu ľudia pletú s inými chorobami (ako všetky choroby vplývajúce na komunikačné schopnosti človeka (nie na intelekt)), nie je nič nového.

a okrem toho myslím, že bežne by človek nerozoznal simulanta tourottovho syndrómu od simulanta padúcnice.

před 3738 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek