paul1

Dá se to pokládat za jakousi reinkarnaci?

Z generace na generaci jsou díky DNA (molekulární deoxyribonukleové
kyseliny) přenášeny znaky, vlohy, vlastnosti nebo predispozice
a vývoj celého organizmu. Informace se ale přenášejí z obou rodičů,
takže kombinací dochází k nepřesnému předání genetických informací.
Přesto ale – je to určitá forma reinkarnace?

Nejlepší odpověď
Drap

S reinkarnací to nemá podle mne nic společného. Vše toto způsobuje pouze genetika. Reikarnace je přece až po smrti,

Další odpovědi
Filip84

Není.

Genetické informace, jako vlohy, disposice, zátěže etc. etc., se mohou přenášet i od prarodičů, praprarodičů atp.

Reinkarnace se netýká věcí, jako jsou dědičné vlohy, disposice k nemocem etc., týká se duší.

Jsou dvě možnosti: buďto vznikla thesis o reinkarnaci v příčině toho, že si lidé neuměli vysvětlit některé jevy, které právě souvisí s genetickou zátěží, což je z mého pohledu pravděpodobnější, protože to zapadá do celku mythologie jako takové, no a nebo ano, některé vlastnosti, jevy, vysvětluje thesis o reinkarnaci. S vírou se polemisovat nedá, protože víra stojí na thesis boží pravdy, no a boží pravda není jakkoli argumentačně „napadnutelná“ (byť to není to správné slovo, přiléhavější mne nenapadá).

Sám si vyber! 🙂

elkon

Ne, logickou úvahou můžeme odvodit, že jedinec, který se narodí, má z každého z rodičů něco. Podrobnosti by jistě bylo možné dohledat v odborných studiích, ale myslím, že by to pro laika bylo asi dost nesrozumitelné.

aliendrone

Určitě ne, protože by se reinkarnovala pouze polovina z tvých genů (druhá polovina je od partnerky). Potomek není ani jedním z rodičů, je to spíše nahodilá směska, přičemž dominantní a recesivní geny rodičů se na potomkovi projeví nahodile. Jako „reinkarnace“ by se dal považovat KLON. ;) :)

led

Nespájajte pojmy reinkarnácia tj obnovenie života v inom organizme tj.znovuoživenie, s genetickým vývojom organizmu potomkov, kedy zbytočné a nepodstatné gény predkov zanikajú a potrebné sa prenášajú do nového organizmu (potomka) a vyvíjajú do vyššieho stupňa.
Ako príklad
priemerná výška pravekého človeka bola 150cm a dnes sa blíži k 185cm. Kapacita „mozgovne“ v lebke sa taktiež zväčšila.
Ak by tu išlo o reinkarnáciu, až takýto výrazný rozdiel by nebol.

zjentek

To sice ne ale stejně, když tě rodiče zklamou, můžeš definitivně ukončit celý rod 🤷‍♂️

led

V reinkarnácii ide o prenos nehmotného ducha po smrti darcu do iného hmotného organizmu. Pre život ducha nie je podstatné, či darca a príjemca sú rovnakého druhu, pretože ide len o dočasnú hmotnú schránku nositeľa tohto nehmotného „ducha“.